Az Arsenal szép gólokkal lépett át a Brightonon

2015.01.25. 16:55
Nagy az öröm az Arsenalnál, az „ágyúsok" remekül kezdték a mérkőzést (Fotó: Action Images)<br />
Az angol FA-kupa negyedik fordulójában az Arsenal a Brightonhoz látogatott, és végig izgalmas mérkőzésen – amely gyönyörű gólokat hozott – három kettőre győzött, ezzel továbbjutott.

A JÁTÉKNAP TÖBBI EREDMÉNYE ITT!

ANGOL FA-KUPA
4. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion (II.)–Arsenal 2–3
(0–2)
Brighton, Amex Stadium, 27 000 néző. V: Oliver
Brighton: Stockdale – Bruno (March, 63.), Greer, Dunk, Bennett – Holla, Ince, Calderon, Caskey (Colunga, 82.) – Baldock, O'Grady. Menedzser: Chris Houghton
Arsenal:
Szczesny – Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs – Flamini, Ramsey – Walcott (Akpom, 70.), Özil (Coquelin, 80.), Rosicky – Giroud (A. Sánchez, 70.). Menedzser: Arsene Wenger
Gólszerző:
O'Grady (50.), Baldock (75.), ill. Walcott (2.), Özil (24.), Rosicky (59.)

Arsene Wenger igencsak komolyan vette a másodosztályú Brighton elleni kupamérkőzést, kicsit tekintettel talán arra is, hogy ezen a hétvégén úgy hullottak a nagyok az FA-ből, mintha csak fáról rázták volna őket a dühös kicsik. Az „ágyúsok" Szczesny – Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs – Flamini, Ramsey – Walcott, Özil, Rosicky – Giroud kezdője is jelezte, hogy nem becsüli le ellenfelét a francia, de legényei sem tétlenkedtek, olyannyira nem, hogy Theo Walcott már a második percben megszerezte a vezetést a londoniaknak. 0–1!

Sokkolta a találat a hazai csapatot, és amikor a félidő derekán Tomás Rosicky remek passzát Mesut Özil az ötös elől higgadtan a bal alsóba küldte (0–2), a papírforma szerint már el is dőlt a továbbjutás. Természetesen, bár elszállni látszottak a „sirályok" esélyei, nem adták fel, de középtávoli lövéseik is rendre elszálltak a léc fölött.

Kissé meghosszabbította a gyepen is a pihenőt az Arsenal, így felcsillant a remény a házigazda előtt Chris O'Grady találata után (1–2); de gyorsan megmutatták az „ágyúsok", hogy ki az úr a pályán, mert Tomás Rosicky gálamérkőzésre illő kapásgólt szerzett (1–3)!

Hogy ne unatkozzanak a nézők, mivel ismét visszavett a tempóból a vendégsereg, a hajrá előtt gyönyörű akció végén Sam Baldock elegáns gólt emelt: 2–3, maradtak izgalmak a végére is. Wenger beküldte a Francis Coquelin, Chuba Akpom, Alexis Sánchez triót, amelynek utóbbi tagja szabadrúgásból a lécre emelt – Calum Chambers meg kézzel hárította a 16-oson belül Colunga beadását.

Hogy ne érje szó a ház elejét, a végén több helyzetet is kihagyott az Arsenal – megszenvedett a másodosztályú Brighton otthonában, de teljesen megérdemelten jutott tovább.

MINDEN MÁS AZ FA-KUPÁRÓL ITT!

Legutóbbi 24 alsóbb osztályú ellenféllel vívott FA-kupa-mérkőzésén csak kétszer kapott legalább két gólt az Arsenal. Mindkétszer a Brighton ellen.

90. PERC EZZEL VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Rosicky beadását hétről nem találja el jól Ramsey.

90. perc Sánchez távolról a léc fölé emel.

90. perc Lewis Dunk kezez.

90. perc Sánchez 24 méteres szabadrúgását kikapja a bal felső elől Stockdale!

Négy perc a ráadás.

88. perc Gordon Greer kap sárgát Akpom felrúgásáért.

86. perc HOPP! Colunga beadását Chambers kézzel blokkolja a 16-oson belül.

84. perc Sánchezt megfaragják, bosszúból 21-ről jobbal a lécre emeli a szabadrúgást!

82. perc Caskey le, Colunga be.

81. perc Akpom helyzetben, de közelről, éles szögből Stockdale-be lő.

80. perc Özil le, Francois Coquilen be. Wenger egyre óvatosabb.

79. perc Akpomot elkaszálja Danny Holla, sárga.

77. perc Sánchez elhiszi, hogy cselezgethet a félpályánál úgy, hogy nem rúgják agyon ketten is. Tévedett.

Jake Caskeyé az assziszt.

75. PERC ÚJABB GÓL! SAM BALDOCK kap remek labdát a 16-os elől, a kifutó kapus fölött elegánsan a jobb alsóba nyes jobbal, 12-ről. 2–3!

Akpom nemrégiben az ifiben mesterhármast ért el a Brighton ellen.

70. perc Giroud-t Alexis Sánchez, Walcottot meg Chuba Akpom váltja.

67. perc Walcott hasonló távolságból a jobb alsóba lőne, de Stockdale vetődve ment.

65. perc O'Grady talál jobbal 22-ről nem sokkal a bal felső mellé.

63. perc Bruno le, Solomon March be.

59. perc ÚJABB LONDONI CSAPÁS! TOMÁS ROSICKY gyönyörűen kényszerítőzik Giroud-val, a visszakapott labdát meg 16-ról jobbal kapásból a jobb sarokba raketírozza. 1–3!

55. perc Calderon a 16-oson belül jár, de nincs büntető, előtte meg Olivier Giroud-t tépték meg az ötös előtt büntetlenül.

Az első kapu felületére tartó hazai lövésből...

50. PERC MÁRIS GÓL! Alszik az egész vendégcsapat, Rosickyvel és Kieran Gibbsszel az élen, Baldock lefejelt labdáját CHRIS O'GRADY jobbal 13-ról a jobb alsóba vágja. 1–2!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Pedig legutóbbi öt meccsükből négyet megnyertek.

A hazaiak nem lőttek eddig szögletet, és a kapu felületére sem.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

42. perc
Ramsey 16-os előtti bombáját csak öklözni meri David Stockdale. Jól teszi.

36. perc
Jake Forster-Caskey a 16-os elől nem sokkal talál a léc fölé.

30. perc Laurent Koscielny cselezget kapuja előtt, Calderón szereli, de Sam Baldock kissé balról, 10-ról jobbal a bal felső fölé lő.

Ez a labda is szegény Dunk lábai között talált utat a hálóba...

24. perc NULLA KETTŐ! Rosicky a 16-os elől remek ütemben ugratja ki MESUT ÖZILT, aki hétről ballal a bal alsóba lő. 0–2!

Walcott 2014 januárja óta most talált be először tétmérkőzésen.

22. perc Walcott cselsorozata véget ér a 16-os előtt, Tomás Rocisky távoli lövése pedig távolról sem jó.

17. perc Okosan passzolgat az Arsenal, csak messziről követi az eseményeket a Brighton.

A Brighton 1983-ban FA-kupa-döntőt vívott a Manchester Uniteddel. Veszített. A sorozatban ötször futottak az Arsenalba, és mindannyiszor kikaptak.

11. perc Chambers 19 méteres lövése a léc fölé perdül egy hazai játékos hátáról.

6. perc
Dunk most becsúszva blokkolja Aaron Ramsey 18 méteres lövését, becsúszva, egyébként zseniális mozdulattal.

Lewis Dunk borzalmasan helyezkedett.

2013 eleje óta nem lőtt gólt a kupában a szélső. Akkor is a Brighton ellen volt eredményes...

2. PERC MÁRIS VEZET AZ ARSENAL! Calum Chambers jobb oldali beadását lekezeli az ötös jobb sarka előtt THEO WALCOTT, és jobbal a hosszú alsóba lő. 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehérben, a vendégek sárga-feketében.

A Villarreal bejelentette, hogy megegyezett az Arsenallal Gabriel Paulista átigazolásáról. A 24 éves középhátvéd ügyletének keretében Joel Campbell az idény végéig a spanyol klubnál szerepel kölcsönben. Sajtóhírek szerint az Arsenal 20 millió eurót fizet a védőért. A spanyol klub közölte, hogy a Costa Rica-i Campbell a szezon végéig náluk játszik kölcsönben. A nyári vb egyik hőse az őszi idényt az Arsenalnál töltötte, de nem tudott állandó helyet kivívni magának Arsene Wenger együttesében.

Egy kis örökmérleg: 10 találkozó, 2 brightoni és 7 londoni siker, 7, illetve 19 rúgott góllal.