FA-kupa: a Spursre újabb meccs vár, a Chelsea a 32 között

2020.01.05. 17:01
A 19 éves Tariq Lamptey másodszor lépett pályára a Chelsea első csapatában (Fotó: AFP)
A Chelsea a másodosztályú Nottingham Forrest 2–0-s legyőzésével továbbjutott a legjobb 32 közé az angol labdarúgó FA-kupában, a Tottenham Hotspur azonban csak 1–1-es döntetlent ért el a Middlesbrough vendégeként, így José Mourinho csapatára hazai környezetben megismételendő mérkőzés vár.

CHELSEA–NOTTINGHAM FOREST

Chelsea: Caballero – R. James, Christensen, Tomori, Emerson – Barkley, Jorginho, Kovacic (Mount, 69.) – Hudson-Odoi, Batshuayi, Pedro (Lamptey, 76.)

A klub első FA-kupa-győzelmének (1969–1970) 50. évfordulójára készített kék mezben, kék nadrágban és sárga sportszárban lépett pályára a Chelsea a Nottingham Forrest ellen, és már az első félidőben eldöntötte a továbbjutás kérdését. A londoni alakulat a 6. percben Callum Hudson-Odoi góljával szerzett vezetést (1–0).

A 19 éves angol szélső a hazaiak második találatában is döntő érdemeket vállalt, hasonló szögből lőtt kapura, mint a góljánál, ám ezúttal a Nottingham kapusa védett, a kipattanó labdát azonban Ross Barkley közelről a kapuba pofozta (2–0).

A szünet után a másodosztályban jelenleg negyedik helyen álló Nottingham erejéből csak egy lesgólra futotta, a Chelsea továbbjutása nem forgott veszélyben.

MIDDLESBROUGH–TOTTENHAM

Tottenham: Gazzaniga – Dier, Alderweireld, Vertonghen – Aurier, Eriksen, Winks (Lamela, 56.), Sessegnon (Lo Celso, 56.) – Lucas Moura, Alli – Szon Hung Min

A Tottenham a sérült Harry Kane nélkül, de igen erős csapattal, többek között Christian Eriksennel, Lucas Mourával, Dele Allival és Szon Hung Minnel a soraiban vette fel a harcot a Championshipben négymeccses győzelmi szériában lévő Middlesbrough-val.

A gól nélküli első félidő után hideg zuhanyként érhette a Spurs-drukkereket, hogy a hazaiak Ashley Fletcher révén az 50. percben megszerezték a vezetést. A Boro támadója minden sorozatot figyelembe véve a legutóbbi öt tétmérkőzésén négyszer volt eredményes, annyiszor, mint az azt megelőző 27 fellépésén összesen (1–0).

Nem sokáig kellett várni a Tottenham válaszára, a 61. percben Serge Aurier beadását követően Lucas Moura fejelt a bal alsó sarokba (1–1).

A hajrában a Spurs futballozott veszélyesebben, ám újabb gólt nem sikerült begyötörnie, így hazai közönség előtt újra összecsap majd a Boróval.

Ismét volt egy élvonalbeli búcsúzó: az utolsó fél órában emberhátrányban küzdő Crystal Palace otthon kapott ki a Derby Countytól. Megszenvedett a továbbjutásért a Sheffield United, amely az FTC volt játékosával, Muhamed Besiccsel a soraiban győzte le minimális különbséggel ötödosztályú ellenfelét, az AFC Fylde együttesét.