FA-kupa: a hősies Cambridge kiejtette a Newcastle-t

K. Zs.K. Zs.
2022.01.08. 18:12
Cambridge-i gólöröm, Joe Ironside fogadja a gratulációkat (Fotó: AFP)
Két élvonalbeli csapat is kiesett az angol labdarúgó FA-kupa szombat kora esti programjában: a Newcastle United meglepetésre hazai pályán 1–0-ra kikapott a harmadosztályú Cambridge Unitedtől, míg a Watford egy másik Premier League-csapat, a címvédő Leicester City otthonában szenvedett 4–1-es vereséget. A győztesek bejutottak a legjobb 32 közé.

A Newcastle Unitednek adódtak gólszerzési lehetőségei az első félidőben ahhoz, hogy nyugodttá tegye a második játékrészt, de azok kimaradtak, nem hibázott viszont a cambridge-i Joe Ironside: egy óriási kavarodás végén a támadó fordulásból betalált az 56. percben, és a gól hosszas VAR-ozás után is szabályosnak találtatott. A GÓL ITT!

A folytatás a Cambridge hősies ellenállásáról szólt: a hazaiak előtt még a 94. percben is felcsillant a remény az egyenlítésre, csakhogy Joelinton fejesét a remek napot kifogó bolgár kapus, Dimitar Mitov óriási bravúrral hárította – és az utolsó nagy védésével eldőlt, hogy a harmadik ligás látogató kiejti a bajnokságban is vergődő „szarkákat”.

A címvédő Leicester City magabiztosan robogott át a Watfordon – valódi izgalmak talán csak akkor kerekedtek, amikor az 58. percben rövid időre elment a világítás a King Power Stadionban –, és a Brentford is simán lépett tovább a negyedik ligás Port Vale elleni párharcból, elsősorban Bryan Mbeumo mesterhármasának köszönhetően.

A szintén élvonalbeli Brighton útja nem volt kikövezve a legjobb 32 felé, a West Bromwich sokáig győzelemre állt ellene – de aztán beállt a kiváló cserének bizonyuló Jakub Moder: a lengyel középpályás a 81. percben egyenlített, majd a ráadásban előkészítette Neal Maupay győztes gólját.

Nem maradtak el a kicsik klasszikus hőstettei sem: a hatodik ligás – vagyis papíron a mezőny leggyengébbjének számító – Kidderminster Harriers vert helyzetből ejtette ki a Readinget, míg az ötödosztályú Boreham Wood kétgólos sikerrel tette semmissé a kétosztálynyi különbséget az AFC Wimbledon ellen.

A Wigan is magasabb osztályú ellenfelet ejtett ki, méghozzá egy remek góllal: Thelo Aasgaard a rendes játékidő 94. percében tett pontot a Blackburn idénybeli FA-kupaszereplésére. A GYŐZTES GÓL ITT!

A negyedik ligás Barrow emberhátrányba kerülve is képes volt 0–2-ről egyenlíteni a Barnsley ellen, sőt a rendes játékidő utolsó tíz percében kétszer (!) is egyenlítve hosszabbításra mentette meccsét, de a szombat talán legnagyobb csatájának hőse a hazaiak soraiból került ki: a csereként beálló Carlton Morris második gólja a Barnsley 5–4-es győzelmét és továbbjutását jelentette. A GYŐZTES GÓL ITT!

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT – szombati mérkőzések
Leicester City–Watford 4–1
(Tielemans 7. – 11-esből, Maddison 25., H. Barnes 54., Albrighton 85., ill. Joao Pedro 27.)
Newcastle United–Cambridge United (III.) 0–1 (Ironside 56.)
Port Vale (IV.)–Brentford 1–4 (Harratt 70., ill. Forss 26., Mbeumo 66., 76., 87. – a harmadikat 11-esből)
West Bromwich Albion (II.)–Brighton 1–2 (C. Robinson 47., ill. Moder 81., Maupay 98.) – hosszabbítás után
Boreham Wood (V.)–AFC Wimbledon (III.) 2–0 (T. Marsh 20., Clifton 86.)
Kidderminster Harriers (VI.)–Reading (II.) 2–1 (S. Austin 69., Morgan-Smith 82., ill. Puscas 45.)
Peterborough United (II.)–Bristol Rovers (IV.) 2–1 (Szmodics 20., Mumba 63., ill. Coutts 30. – 11-esből)
Wigan Athletic (III.)–Blackburn Rovers (II.) 3–2 (Power 61., Whatmough 75., Aasgaard 90+4., ill. Khadra 49., Daniel Ayala 89.)
Barnsley (II.)–Barrow (IV.) 5–4 (M. Andersen 23., Jo. Williams 42., D. Cole 83., C. Morris 88., 102., ill. Banks 61., Driscoll-Glennon 78., J. Jones 86., Kay 90.) – hosszabbítás után
QPR (II.)–Rotherham United (III.) 1–1 (Dykes 115., ill. Ihiekwe 98.) – tizenegyesekkel 8–7

Később
Chelsea–Chesterfield (V.) 5–1 (Werner 6., Hudson-Odoi 18., Lukaku 20., Christensen 39., Zijes 55. – 11-esből, ill. Asante 80.)
Hull City (II.)–Everton 2–3 (T. Smith 1., Longman 71., ill. Gray 21., André Gomes 31., Townsend 99.) – hosszabbítás után
Swansea City (II.)–Southampton 2–3 (Piroe 77., Bednarek 95. – öngól, ill. Redmond 8., Elyounoussi 96., Long 102.) – hosszabbítás után
Birmingham City (II.)–Plymouth Argyle (III.) 0–1 (R. Lay 104.) – hosszabbítás után
Yeovil Town (V.)–AFC Bournemouth (II.) 1–3 (Quigley 48., ill. Marcondes 19., 43., 70.)
Korábban

Mansfield Town (IV.)–Middlesbrough (II.) 2–3 (Hawkins 67., Oates 85., ill. Ikpeazu 4., Boyd-Munce 14., O'Toole 90+5. – öngól)
Burnley–Huddersfield Town (II.) 1–2 (J. Rodriguez 28., ill. Koroma 74., Pearson 87.)
Coventry City (II.)–Derby County (II.) 1–0
(Hyam 42.)
Hartlepool United (IV.)–Blackpool (II.) 2–1 (D. Ferguson 48., Grey 61., ill. Anderson 8.)
Millwall (II.)–Crystal Palace 1–2 (Afobe 17., ill. Olise 46., Mateta 58.)
Bristol City (II.)–Fulham (II.) 0–1(Wilson 105.) – hosszabbítás után

A TOVÁBBI PROGRAM
Pénteken játszották

Swindon Town (IV.)–Manchester City 1–4 (McKirdy 78., ill. Bernardo Silva 14., Gabriel Jesus 28., Gündogan 59., C. Palmer 82.)