Ismét nyertek Szoboszlaiék: egy-egy szerencsés gól után a Liverpoolé volt a hajrá

2024.04.04. 22:20
Nyert a Pool, zsebben a fontos három pont. Újra... (Fotó: AFP)
A Liverpool 3–1-re megverte odahaza a sereghajtó Sheffield Unitedet az angol élvonal, a Premier League 31. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
LIVERPOOL–SHEFFIELD UNITED 3–1 (1–0)
Liverpool, Anfield. Vezette: Attwell
Liverpool: Kelleher – C. Bradley, Van Dijk, I. Konaté, Joe Gomez (Curtis Jones, 73.) – Szoboszlai (Gakpo, 72.), Mac Allister, Gravenberch (A. Robertson, 60.) – Szalah (H. Elliot, 60.), Darwin Núnez, Luis Díaz. Menedzser: Jürgen Klopp
Sheffield: Grbic – Holgate (Ben Szliman, 88.), Ahmedhodzic, Jack Robinson – Bogle, Arblaster, Vinícius Souza, Hamer (Osborn, 62.), Trusty (A. Brooks, 78.) – McAtee (McBurnie, 62.), Brereton Díaz (Osula, 62.). Menedzser: Chris Wilder
Gólszerző: Darwin Núnez (17.), Mac Allister (77.), Gakpo (90.), ill. C. Bradley (58. – öngól)

A Sheffield United csak ráijeszteni tudott a Liverpoolra, amely, ha nehezen is, Alexis Mac Allister bombagóljának is köszönhetően 3–1-es győzelmet aratva visszavette az Arsenaltól a tabella első helyét.

Kedvező előjelekkel várta a Liverpool a Sheffield United elleni hazai bajnokiját a Premier League 31. fordulójában, a legutóbbi hat egymás elleni bajnokiját egyaránt megnyerte a kiscsapattal szemben, ráadásul a gólkülönbsége is jelzi az utóbbi meccsek tekintélyes fölényét (13–1). A „vörösök” saját közönségük előtt többnyire érvényesítik a papírformát az újoncokkal szemben, a legutóbbi harminckilenc Anfielden rendezett összecsapásból, amelyet feljutóval vívtak, csupán egyet veszítettek el, s harminckétszer otthon tartották a három pontot. A két együttes tabellán elfoglalt helyezése előrevetítette, a házigazda a toronymagas esélyes, hiszen az éllovas Arsenaltól egy ponttal lemaradva (ugyanakkor egy meccsel kevesebbet játszva) második helyen állva várta a találkozót a ligautolsóval szemben.

Azt Josep Guardiola, a Manchester City menedzsere is elismerte csapata Arsenal elleni múlt vasárnapi gól nélküli döntetlenjét követően, hogy immár a Liverpool a bajnoki cím első számú esélyese. Amely igyekezett a lehető legerősebb összetételében pályára lépni, úgyhogy nem okozott meglepetést, hogy Szoboszlai Domink – 25. Premier League-mérkőzésén – a kezdő tizenegyben kapott helyet, a 4–3–3-as hadrendben a középpályássor jobb oldalán szerepelt. Jürgen Klopp menedzser mindössze két helyen változtatott a legutóbbi, Brighton ellen 2–1-re megnyert bajnokihoz képest: Ibrahima Konaté vette át Jarell Quansah helyét a jobb oldali belső védő posztján, míg a sérülés miatt kidőlő Endo Vatarut Ryan Gravenberch helyettesítette a középpálya tengelyében.

Fél perc elteltével azonban Caoimhín Kellehernek kellett óriásit védenie, beívelés után az érthetetlen módon üresen maradó James McAtee négy méterről leadott lövésénél tornázta ki a labdát a gólvonal elől szögletre. A sarokrúgás után ismét elbóbiskolt a házigazdák védelme, de szerencséjükre erre sem fáztak rá, Auston Trusty fejese után az alapvonalon túl hagyta el a labda a pályát. A túloldalon Mohamed Szalah próbálkozott kétszer az első negyedórában, de eget rengető hazai fölényről nem beszélhettünk, csak meddő mezőnyfölényről. Arra azonban nagyszerűen ráérzett a Liverpool, hogy a Sheffield hátsó sorának bal oldala könnyedén megbontható, Conor Bradley ügyes kombinációk révén többször a védelem mögé került.

Ami nem ment önerőből, ment segítséggel. A 17. percben Ivo Grbic kapitális hibája előnyhöz juttatta a Liverpoolt: a kapus ártalmatlan hazaadás után másodperceket kivárt, s mikor előrebikázta volna a labdát, az őt a tizenhatos előterében letámadó Darwin Núnezbe rúgta, az uruguayi csatárról pedig a kapuba pattogott a labda – ez volt a támadó 11. gólja a bajnokságban. Ezután felborult a pálya, a 30. percben 80–20-at mutatott a labdabirtoklási mutató a hazaiak javára. A 34. percben Alexis Mac Allister járt a legközelebb, hogy megduplázza csapata előnyét, 22 méterről lőhetett, ám mintegy fél méterrel kerülte el a nagy erővel, félmagasan meglőtt labdája a bal kapufát. A 43. percben Szoboszlai iratkozott fel a kapura lövő játékosok listájára, 19 méterről megtornáztatta a léc alá tartó labdájával Grbicet.

A játék képe a fordulás után sem változott – ezért volt meglepő, hogy a vendégek kiegyenlítettek egy kósza akció nyomán: Gustavo Hamer Conor Bradley lábára fejelt labdája Kelleher lába között talált utat a kapuba. Jürgen Klopp kettős cserével igyekezett lendületet vinni együttese játékába, a haloványan futballozó Mohamed Szalah és Ryan Gravenberch helyére Harvey Elliott, valamint Andrew Robertson állt be.

A 65. percben Szoboszlai Dominik jobb oldali szöglete után Virgil van Dijk fejelt kevés híján gólt, ám Grbic hárította a földre stukkolt labdát. Az utolsó negyedórában – a 72. percben lecserélt, az Opta adatai szerint három lövést előkészítő, 92 százalékos pontossággal passzoló, párharcai harmadát megnyerő Szoboszlai nélkül – azonban ismét lecsapott a Liverpool, jobban mondva Alexis Mac Allister, aki csodálatos mozdulattal lőtte ki a bal felső sarkot 17 méterről.

Utóbb kiderült, ez a villanás három pontot hozott a konyhára (ezután még a lécet is eltalálta szabadrúgásból), a győzelmet a hajrában Cody Gakpo szép fejes gólja tette biztossá: a Liverpool élre állt a tabellán az Arsenalt visszaelőzve. 3–1