A Luton a 96., Kerkezék a 92. percben mentettek pontot a PL-ben

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.03.09. 18:06
Kerkez egy félidőt játszott, csapata ikszelt (Fotó: Getty Images)
A Sheffield United 2–2-es döntetlent játszott az AFC Bournemouth otthonában, a Wolverhampton 2–1-re nyert a Fulham ellen, míg a Crystal Palace 1–1-re végzett a Luton Townnal a Premier League 28. fordulójának szombati játéknapján.

Topcsapat meccse nélkül zajlott le a Premier League-ben a szombati játéknap délutáni idősávja, mégis akadt izgalom bőséggel. A tabellán sikerével már nyolcadik (!) Wolverhampton meccse volt a legkevésbé különleges: a hazaiak a második félidőben negyedóra alatt két gólt szereztek, sokáig 2–0-ra vezettek a Fulham ellen, amely csak szépíteni tudott a 98. percben Alex Iwobi góljával. 2–1

A Crystal Palace már a 11. percben előnyhöz jutott az újonc Luton Town ellen, de nem mondhatnánk, hogy ráült volna az eredményre, hiszen a meccs végére 19 lövést és 2.69 xG-t hozott össze... A sok kihagyott lehetőség azonban megbosszulta magát: a vendégek a 96. (!) percben egyenlítettek! Ezzel nem szakadt meg a Luton pazar sorozata: a londoniak 15 meccse, november óta minden bajnokin szereznek legalább egy gólt. 1–1

Számunkra ebből az idősávból az AFC Bournemouth meccse volt a legizgalmasabb Kerkez Milos miatt. A magyar válogatott védő kezdett, de buktatás miatt gyorsan sárga lapot kapott, a szünetben pedig lecserélték. A helyette beálló Dango Ouattara betalált, de már csak akkor, a 74. percben, amikor csapata kétgólos hátrányban volt (Dominic Solanke egy elcsúszás miatt kihagyott egy tizenegyest az első félidőben). Sokáig úgy tűnt, a fordulót megelőzően utolsó Sheffield szerez egy győzelmet, de a 92. percben jött a török Enes Ünal, a hazaiak kölcsönjátékosa, aki pontot mentett csapatának. 2–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Sheffield United 2–2 (Ouattara 74., Ünal 90+2., ill. Hamer 27., J. Robinson 65.)
Crystal Palace–Luton Town 1–1 (Mateta 11., ill. Woodrow 90+6.)
Wolverhampton Wanderers–Fulham 2–1 (Ait-Nuri 52., Cairney 67. – öngól, ill. Iwobi 90+8.)

KORÁBBAN
Manchester United–Everton 2–0 (Bruno Fernandes 12., Rashford 36. – mindkettő 11-esből)