Havertz fejese döntött a hajrában – újabb fontos három pontot gyűjtött be az Arsenal

2024.03.09. 20:32
Arsenal FC v Brentford FC - Premier League
Havertz döntött! (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 2–1-re legyőzte a Brentfordot a Premier League 28. fordulójának szombati játéknapján, így a tabella élére ugrott a Liverpool–Manchester City rangadó előtt.

Az elmúlt hetek elképesztő dominanciája után fontos forduló várt az Arsenalra, hiszen holnap Liverpool–Manchester City mérkőzést rendeznek, tehát valamelyik (vagy mindkét) riválisa pontokat bukhat. Ennek megfelelően dominálta a Brentford elleni bajnokit Mikel Arteta csapata, Declan Rice fejes góljával vezetést is szerzett a 19. percben, mégsem mehetett előnnyel a szünetre.

A 49. percben ugyanis Aaron Ramsdale ügyetlenkedett egy hazaadásnál, az előre szánt labdát pedig a 100. Brentford-meccsét játszó Yoane Wissába rúgta, így született meg az egyenlítő gól. Az eset pikantériája, hogy az angol válogatott kapus már jó ideje kiszorult az Arsenal kezdőcsapatából, ám a Brentford ellen muszáj volt neki védenie, hiszen posztriválisa, David Raya épp Brentfordtól érkezett kölcsönbe az Arsenalhoz, az pedig a szerződés egyik kitétele volt, hogy nem léphet pályára Thomas Frank csapata ellen...

Az Arsenal természetesen a második félidőt is végig uralta, de közel sem tudott annyi minőségi helyzetet kialakítani, mint az előző hetekben. Aztán jött a 86. perc, amikor is Ben White beadására Kai Havertz érkezett az ötösnél, s a kapuba bólintott. 2–1

A 2024-ben 8/8 bajnoki nyerő Arsenal győzelmével a tabella élére ugrott, s amennyiben a holnapi csúcsrangadón döntetlen születik, ott is marad...

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Arsenal–Brentford 2–1 (Rice 19., Havertz 86., ill. Wissa 45+4.)

KORÁBBAN
Manchester United–Everton 2–0 (Bruno Fernandes 12., Rashford 36. – mindkettő 11-esből)
AFC Bournemouth–Sheffield United 2–2 (Ouattara 74., Ünal 90+2., ill. Hamer 27., J. Robinson 65.)
Crystal Palace–Luton Town 1–1 (Mateta 11., ill. Woodrow 90+6.)
Wolverhampton Wanderers–Fulham 2–1 (Ait-Nuri 52., Cairney 67. – öngól, ill. Iwobi 90+8.)