PL: Foden triplázott, a Manchester City hátrányból fordítva verte meg a Brentfordot

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.05. 23:01
A mesterhármast jegyző Phil Foden szállította a City győzelmét (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 3–1-re győzött a Brentford otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának záró mérkőzésén.

A várakozásoknak megfelelően manchesteri dominanciával indult a meccs, a 21. percben viszont a „méhek” hívei ünnepelhettek. Flekken kapus hosszú kirúgását a vendégvédelem hagyta lepattanni, az elsőként feleszmélő Neal Maupay pedig előbb elcsípte a labdát, majd a kifutó Ederson mellett a jobb alsó sarokba gurított. 1–0

A Brentford gólpasszt adó kapusa három perccel később már a hagyományos szerepében alkotott maradandót: először Haaland ziccerét védte lábbal, majd kitornázta az előrehúzódó Gvardiol átlövését is. A gól tehát nem változtatta meg a mérkőzés képét, de a hazaiak holland kapusa szenzációs formában védett, viszont a szünet előtt ő sem tudott segíteni: egy beívelt labdát a menten igyekvő Pinnock Phil Foden elé fejelt, aki köszönte szépen, és kiegyenlített. 1–1

Tíz perc sem telt el a második félidőből, amikor már a fordítást ünnepelhette a vendégtábor: De Bruyne remekül találta meg az őrizetlenül hagyott Fodent, aki különösebb gond nélkül fejelt a hálóba. 1–2

A 70. percben a mesterhármast is kipipálta a 23 éves angol támadó, miután higgadtan fejezett be egy gyors akciót, beállítva a végeredményt. 1–3

A Manchester City ezzel a sikerre két pontra feljött a listavezető Liverpool mögé úgy, hogy eggyel kevesebb mérkőzést játszott Jürgen Klopp gárdájánál.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Brentford–Manchester City 1–3 (Maupay 21., ill. Foden 45+3., 53., 70.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Liverpool 3–1 (Saka 14., Gabriel Martinelli 67., Trossard 90+2., ill. Gabriel Magalhaes 45+3. – öngól)
AFC Bournemouth–Nottingham Forest 1–1 (Kluivert 5., ill. Hudson-Odoi 45.)
Kiállítva: Billing (84., Bournemouth)
Chelsea–Wolverhampton Wanderers 2–4 (Palmer 19., T. Silva 86., ill. Cunha 22., 63., 82. – a harmadikat 11-esből, Disasi 43. – öngól)
Manchester United–West Ham United 3–0 (Höjlund 23., Garnacho 49., 84.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brighton–Crystal Palace 3–1 (Dunk 3., Hinshelwood 33., Buonanotte 34., ill. Mateta 71.)
Burnley–Fulham 2–2 (Fofana 71., 90+1., ill. Palhinha 17., Muniz 21.)
Newcastle United–Luton 4–4 (Longstaff 7., 23., Trippier 67., Barnes 73., ill. Osho 21., Barkley 40., Morries 59. – 11-esből, Adebayo 62.)
Everton–Tottenham 2–2 (Harrison 30., Branthwaite 90+4., ill. Richarlison 4., 41.)
Sheffield United–Aston Villa 0–5 (McGinn 12., Watkins 16., Bailey 20., Tielemans 30., Álex Moreno 47.)