PL: Cunha mesterhármasával a Wolves átgázolt a Chelsea-n; sima MU-győzelem Garnacho-duplával

CS. M.CS. M.
2024.02.04. 17:09
A Chelsea csúnya vereséget szenvedett hazai pályán (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 4–2-re kikapott a Wolverhamptontól, a Manchester United 3–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet, míg a Bournemouth 1–1-es döntetlent játszott a Nottingham Foresttel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

MANCHESTER UNITED–WEST HAM UNITED

A hét közben megnyert meccset adott le kis híján a Manchester United a Wolverhampton ellen, ám a hajrában ki tudta harcolni a győzelmet. Akkor a játékkal – főleg a meccs elején – nem volt probléma. Nos, a West Ham elleni meccs nem így indult, a londoniak átmenetekből többször is veszélyeztetni tudtak, de a vezetést így is az MU szerezte meg Rasmus Höjlund révén a 23. percben.

A második félidő abszolút kiegyenlített játékot hozott, de az eredményességben ezúttal is a Manchester United volt jobb: Alejandro Garnacho a 49. és a 84. percben is beköszönt – utóbbi góljával beállította a 3–0-s végeredményt.

CHELSEA–WOLVERHAMPTON

Hét közben hallatlanul sima meccsen 4–1-re kapott ki a Chelsea, de akkor legalább a Liverpool volt az ellenfél. Nos, a játék a Wolves ellen sem volt jobb, sőt... A londoniak ugyan vezetést szereztek a meccs elején, de három perccel később jött is az egyenlítés, majd a Wolverhampton-henger.

Matheus Cunha mesterhármast szerzett, míg Axel Disasi öngólt vétett, így a 82. percben 4–1-re is égett a Chelsea a Stamford Bridge-en. Végül Thiago Silva szépítő góljával (2–4) csak kettő lett közte, de felvetődik a kérdés: ez volt Mauricio Pochettino utolsó meccse a kékek kispadján?

BOURNEMOUTH–NOTTINGHAM

Már az 5. percben előnyhöz jutott a Bournemouth Justin Kluivert révén, míg a túloldalon a Chelsea-nevelés Callum Hudson-Odoi a 45. percben egyenlített. A kiegyenlített meccs 1–1-es döntetlennel végződött – volt egy kiállítás is, de az nem befolyásolta döntően az eseményeket. A magyar válogatott Kerkez Milos a 83. percben állt be csereként.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Nottingham Forest 1–1 (Kluivert 5., ill. Hudson-Odoi 45.)
Kiállítva: Billing (84., Bournemouth)
Chelsea–Wolverhampton Wanderers 2–4 (Palmer 19., T. Silva 86., ill. Cunha 22., 63., 82. – a harmadikat 11-esből, Disasi 43. – öngól)
Manchester United–West Ham United 3–0 (Höjlund 23., Garnacho 49., 84.)
KÉSŐBB
17.30: Arsenal–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
HÉTFŐ
21.00 Brentford–Manchester City
KORÁBBAN
Brighton–Crystal Palace 3–1 (Dunk 3., Hinshelwood 33., Buonanotte 34., ill. Mateta 71.)
Burnley–Fulham 2–2 (Fofana 71., 90+1., ill. Palhinha 17., Muniz 21.)
Newcastle United–Luton 4–4 (Longstaff 7., 23., Trippier 67., Barnes 73., ill. Osho 21., Barkley 40., Morries 59. – 11-esből, Adebayo 62.)
Everton–Tottenham 2–2 (Harrison 30., Branthwaite 90+4., ill. Richarlison 4., 41.)
Sheffield United–Aston Villa 0–5 (McGinn 12., Watkins 16., Bailey 20., Tielemans 30., Álex Moreno 47.)