FA-kupa: a második félidőben gyűrte le a Wednesdayt a Coventry, továbbment a Soton is

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.06. 23:17
A szünet után érvényesült a Coventry minőségbeli fölénye (Fotó: Getty Images)
Három párharc ismétlését rendezték meg kedden a labdarúgó FA-kupában, s egytől egyik másodosztályú együttesek feszültek egymásnak. A legjobb 16 közé a Coventry City, a Leeds United és a Southampton kvalifikálta magát.

Gyors gólváltással kezdődött a Coventry City és a Sheffield Wednesday ütközete, Kasey Palmer 3. percben szerzett góljára a „baglyok” részéről Bailey Cadamarteri válaszolt a 10. percben. A 18 éves Pierce Charlesszal a kapuban felláló kék-fehérek védelme a második félidőben csődöt mondott, nyolc perc leforgása alatt Callum O'Hare kétszer, Haji Wright egyszer köszönt be, eldöntve a továbbjutás kérdését.  4–1

Az előző idényben a PL-ből kieső, jelenleg a visszajutásra pályázó Leeds United sokáig nem bírta megtörni a jeget Plymouthban. Bő egy óra játék után megvillant az olasz válogatott csatár, Wilfried Gnonto, s pontos átlövéssel előnyhöz juttatta a yorkshire-i alakulatot. A „zarándokok” válasza a 78. percben érkezett: Philips tett középre egy beívelt szabadrúgást, a labdát pedig Brendan Galloway juttatta a hálóba mellkassal. A zuhogó esőben hosszabbításba torkollott a találkozó, amelyen a vendégek felé billent a mérleg nyelve: Crysencio Summerville 13 méterről ágyúzott a kapu bal oldalába. A hátralevő időben Georginio Rutter is betalált, majd a hazaiak vétettek egy öngólt, így, ha döcögős is volt az első 90 perc, bejutott a nyolc közé a Leeds. 1–4

A második félidőben törte fel a Watford védelmét a Leedshez hasonlóan az élvonalba visszavágyódó Southampton: Sékou Mara hat perc alatt kétszer is eredményes volt, majd a meccs hajrájában Che Adams is beköszönt –magabiztos teljesítménnyel jutottak a 16 közé a „szentek”. 3–0

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉSEK
Coventry (II.)–Sheffield Wednesday (II.) 4–1 (Palmer 3., O'Hare 50., 56., Wright 58., ill. Cadamarteri 10.)
Plymouth Argyle (II.)–Leeds United (II.) 1–4 (Galloway 78., ill. Gnonto 66., Summerville 97., Rutter 111., Hardie  117. – öngól) – hosszabbítás után
Southampton (II.)–Watford (II.) 3–0 (Mara 52., 58., Che Adams 76.)