FA-kupa: a Chelsea simán megverte az Aston Villát a megismételt meccsen

R. P.R. P.
2024.02.07. 23:38
Simán nyert a Chelsea (Fotó: Getty Images)
Az angol labdarúgó FA-kupa legjobb 16 közé jutásért vívott megismételt mérkőzésén a Chelsea 3–1-re legyőzte az Aston Villát idegenben, míg a Nottingham Forest tizenegyespárbajban ejtette ki odahaza a Bristol Cityt.

A Chelsea idegenben nagyon hamar eldöntötte az Aston Villa elleni meccset, a 21. percben már két góllal vezetett. Mauricio Pochettino csapatának győzelmét Enzo Fernández tette biztossá a második félidő elején, a Villának csak szépítésre futotta erejéből. Az ötödik körben a londoniak a Leeds Uniteddal meccselnek. 1–3

A Nottingham Forest és a Bristol City csatája 1–1 után a hosszabbításban sem dőlt el, így jöhettek a tizenegyesek. Morgan Gibbs-White, Callum Hudson Odoi, Neco Williams és Taiwo Awoniyi is betalált a Forestben, míg a Bristolban Harry Cornick, Nahki Wells és Anis Mehmeti is belőtte, ám Sam Bell kihagyta, így 4–2-vel a Nottingham ment tovább. A kétszeres BEK-győztes a Manchester Uniteddel játszik a következő körben.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉSEK
Szerda
Nottingham Forest–Bristol City (II.) 1–1 (Origi 8., ill. J. Knight 14.) – 11-esekkel 4–2
Aston Villa–Chelsea 1–3 (M. Diaby 90+1., ill. Gallagher 11., N. Jackson 21., E. Fernández 54.)
Kedd
Coventry (II.)–Sheffield Wednesday (II.) 4–1 (Palmer 3., O'Hare 50., 56., Wright 58., ill. Cadamarteri 10.)
Plymouth Argyle (II.)–Leeds United (II.) 1–4 (Galloway 78., ill. Gnonto 66., Summerville 97., Rutter 111., Hardie  117. – öngól) – hosszabbítás után
Southampton (II.)–Watford (II.) 3–0 (Mara 52., 58., Che Adams 76.)