A Fulham elleni sikerrel FA-kupa-nyolcaddöntős a Newcastle

2024.01.27. 21:27
Dan Burn szerezte a Newcastle második gólját (Fotó: Getty Images)
A Newcastle 2–0-ra legyőzte a Fulhamet szombaton, ezzel bejutott az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe.

A Fulham úgy vágott neki a Newcastle elleni találkozónak, hogy legutóbb 2017. március 11-én én győzött ellene, azóta öt vereség és két döntetlen a mérlege. Ezúttal is a „szarkák” kezdtek jobban, Sean Longstaff révén a 39. percben megszerezték a vezetést a Craven Cottage-ben. Hiába kapcsolt nagyobb fokozatra a Fulham, nem tudta gólra váltani a helyzeteket. A Newcastle ezzel szemben igen, Dan Burn a 61. percben növelte a különbséget, s mint kiderült, ezzel ő állította be a 0–2-es végeredményt.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Fulham–Newcastle United 0–2 (Longstaff 39., Burn 61.)
KORÁBBAN
Ipswich Town (II.)–Maidstone (VI.) 1–2 (Sarmiento 56., ill. Reynolds 43., Corne 66.)
Everton–Luton Town 1–2 (Harrison 55., ill. Mikolenko 39. – öngól, Woodrow 90+6.)
Sheffield United–Brighton & Hove Albion 2–5 (Hamer 44., Osula 45+8., ill. Bounanotte 14., Joao Pedro 29., 52., 67. – az első kettőt 11-esből, Welbeck 90+7.)
Leeds (II.)–Plymouth (II.) 1–1 (Anthony 31., ill. Randell 73.)
Leicester (II.)–Birmingham (II.) 3–0 (Vardy 47., Akgün 72., Praet 88.)