FA-kupa: hatodosztályú csapat ejtette ki az Ipswich Townt

K. B.K. B.
2024.01.27. 15:44
Ipswich Town v Maidstone United - Emirates FA Cup - Fourth Round - Portman Road
Folytatódik a maidstone-i álom (Fotó: Getty Images)
Az angol hatodosztályban szereplő Maidstone United FC 2–1-re legyőzte a másodosztályú Ipswich Townt szombaton, ezzel bejutott az FA-kupa nyolcaddöntőjébe.

Több mint százéves fennállása során először jutott be az FA-kupa negyedik fordulójába a Maidstone United, amely a másodosztályú Ipswich Townnal találkozott. A hatodosztályú csapat játékosai mindent megtettek annak érdekében, hogy az álom folytatódhasson: mint kiderült, ehhez a stabil, harcias védekezés mellett elegendő volt annyit tenniük, hogy a mérkőzésen kialakított két kapura lövési kísérletüket gólra váltsák; a 43. percben Lamar Reynolds, a 66. percben Sam Corne talált be. Nos, az Ipswichnek a 78 százalékos labdabirtoklásból, a 38 kapura lövésből és az 5.06-os várható gólmutatóból (xG) mindössze egy találatra futotta, ez egyben azt jelenti, hogy búcsúzott az FA-kupától.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Ipswich Town (II.)–Maidstone (VI.) 1–2 (Sarmiento 56., ill. Reynolds 43., Corne 66.)