PL: az emberrablók elengedik Luis Díaz édesapját, ha…

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2023.11.07. 11:32
null
Az emberrablók biztonsági garanciát kérnek a felszabadító hadművelet kidolgozására, utána engedik el Luis Díaz apját (Fotó: Getty Images)
Október 28. óta még mindig túszként tartják fogva Kolumbiában az angol élvonalbeli Liverpool FC támadójának, Luis Díaznak az édesapját. A kolumbiai média és a BBC híradása szerint a Nemzeti Felszabadító Hadsereg (ELN) emberrablói megfogalmazták, mi kell ahhoz, hogy szabadon engedjék Luis Manuel Díazt.

 

 

Mint ismert, Luis Díaz szüleit még október 28-án, a Kolumbia északi részén lévő La Guijara állam Barrancas településének egyik benzinkútján rabolták el, a labdarúgó édesanyját órákkal később megtalálták, édesapját viszont azóta is túszként tartják fogva.

A Nemzeti Felszabadító Hadsereg szerint a jelenleg zajló katonai és rendőri kutatás késlelteti Luis Manuel Díaz szabadulását és növeli a kockázatot – írja a BBC.

Mint ismert, Luis Díaz az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában csereként beállva, a hosszabbításban mentette 1–1-es döntetlenre a Liverpool Luton Town elleni idegenbeli mérkőzését, majd gólja után előbb pólóján üzent, aztán közleményt adott ki.

Az ELN ezt követően közölte szándékát, hogy a lehető leghamarabb elengedje Díaz apját. A szervezet közleménye szerint a kolumbiai hatóságok kutatás művelete késlelteti a folyamatot.

„Erőfeszítéseket teszünk a kormányerők elleni incidensek elkerülésére. A terület továbbra is militarizált, átrepüléseket hajtanak végre, csapatokat szállítanak, közvetítenek és jutalmakat ajánlanak fel a kutatási művelet részeként. Ez a helyzet nem teszi lehetővé a szabadulási terv gyors és biztonságos végrehajtását, de Luis Manuel Díaz urat nem fenyegeti veszély. Ha a műveletek folytatódnak a területen, késleltetik az elengedést és növelik a kockázatot. Megértjük a Díaz család gyötrelmét, akiknek azt mondtuk, betartjuk a szavunkat és elengedjük, amint biztonsági garanciánk lesz a felszabadító hadművelet kidolgozására” – írta közleményében az ELN.

Legfrissebb hírek

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
10 órája

Luis Díaz a Liverpooltól a Bayern Münchenhez szerződött – hivatalos

Német labdarúgás
12 órája

Premier League: visszatért a Cityhez a legnagyobb angol kapustehetség

Angol labdarúgás
Tegnap, 20:47

A Bayern megállapodott a Liverpoollal Luis Díaz átigazolásáról – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.07.27. 19:42

Bruno Fernandes duplázott, az MU győzelemmel kezdte a Premier League felkészülési tornáját – videó

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:54

„Rekordüzlet számunkra” – mégsem szerződik Londonba az angol válogatott középpályás

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:11

Gyökeres az Arsenalhoz igazolt – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.26. 20:12

A Liverpool „Örökké 20” emblémával játszik Diogo Jota emlékére a következő idényben

Angol labdarúgás
2025.07.26. 14:17
Ezek is érdekelhetik