PL: először cserélték le Szoboszlait, Díaz mentett pontot a Liverpoolnak

2023.11.05. 17:24
Luis Díaz a 95. percben fejelte be a Liverpool egyenlítő gólját (Fotó: AFP)
Hiába támadta szinte végig a mérkőzést a Liverpool Lutonban, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában, csak a ráadás pillanataiban tudott egyenlíteni Luis Díaz révén, akinek az édesapja továbbra is az emberrablók fogságában van.

PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

Luton–Liverpool 1–1 (0–0)
Luton. V:Madley
Luton:Kaminski – Osho, Lockyer, Mengi – Kaboré, Barkley, Nakamba, Townsend (Chong, 61.), Doughty – Morris (Adebayo, 75.), Ogbene (Brown, 80.).Menedzser:Robert Edwards
Liverpool:Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Gomez (Cimikasz, 67.) – Szoboszlai (Elliott, 66.), Mac Allister, Gravenberch (Díaz, 84.) – Szalah, D. Núnez, Jota (Gakpo, 66.).Menedzser:Jürgen Klopp
Gólszerző:
Chong (80.), ill. Díaz (90+5.)

JÜRGEN KLOPP, A LIVERPOOL MENEDZSERE nem sokkal a Luton elleni mérkőzés előtt megerősítette, hogy a csapat egyik kulcsembere, Luis Diaz a kispadon kap helyet, noha a kolumbiai játékos édesapja továbbra is az emberrablók fogságában van.

„Elszomorító a helyzet, de Luis azt kérte pár napja, hogy hadd álljon edzésbe. A futballpálya menedékhely a srácok számára, itt pár percre elfelejthetik a gondjaikat. A tárgyalások továbbra is folynak, de Luis jól mozgott az edzéseken, és szerettük volna, ha velünk van” – mondta Klopp mester a meccs előtt a BBC-nek.

A menedzser azt is jó előre tudta, hogy a Luton bebetonozza majd magát a saját kapuja elé, ezért azzal az ukázzal küldte csatába a játékosait – köztük a kezdőbe jelölt Szoboszlai Dominikot –, hogy bátran lőjenek távolról. Darwin Núneznek nem is kellett kétszer mondani, az uruguayi első bő negyedórában négyszer is próbálkozott. A kísérletek közül a legígéretesebb helyzete az volt, amikor Trent Alexander-Arnold passzával kilépve, egy lutoni védővel a nyakán, hét méterről a lécre lőtte a labdát.

A játékrész legnagyobb lehetőségét ezzel együtt Diogo Jota puskázta el, amikor a 33. percben Ryan Gravenberch passzát követően a tizenhatoson belül volt helye és ideje rákészülni a lövésre, ám a bal alsó sarokba tartó labdát Thomas Kaminski kapus óriási bravúrral szögletre tolta.

A Luton, amellett, hogy fegyelmezetten védekezett, helyenként megpróbált elmerészkedni a liverpooli kapu felé. A 65. percben majdnem sikerült is áttörni a vendégvédelmet, de miután Chiedozie Ogbene a bal szélen elfutva a fél Liverpool-védelmen áthámozta magát, a középre adott labdájára Carlton Morris már csak úgy ért oda, hogy a kapujából kirobbanó Alissont találja el.

Nem sokkal később Jürgen Klopp – többek között – levette a pályáról az önmagához mérten ezúttal indiszponáltan mozgó Szoboszlai Dominikot (a bajnokságban először cserélte le őt Klopp), a cseréktől megélénkülő Liverpool azonban továbbra is csak helyzetekig jutott el. Nem úgy a Luton! A 80. percben ugyanis egy villámgyors kontra végén, Issa Kaboré centerezése után, az egész pályát átsprintelő Tahith Chong lőtt közelről a kapuba.

Csakhogy időközben beállt Luis Díaz is, aki a ráadás pillanataiban befejelte Harvey Elliott beadását, és a Liverpool abszolút hősévé vált. 1–1

20. Sheffield United111199–30–214

VÉGE A MECCSNEK, NEM TUDOTT NYERNI A LIVERPOOL!

99+10. perc. Kaboré lövését védte Alisson.

GÓL, ITT AZ EGYENLÍTÉS! 90+5. perc. Elliott jobb oldali beadásából a hosszún érkező Díaz öt méterről fejelt a kapuba.

84. perc. Díaz állt be Gravenberch helyére.

80. perc. Brown állt be Ogbene helyére a hazaiaknál.

80. perc. VEZET A LUTON! Kaboré bepasszolt labdájából egy kontra végén a középen érkező Chong betalált. 1–0

76. perc. A Pool kispadjáról Klopp kapott sárga lapot reklamálásért.

75. perc. Morris helyére Adebayo állt be.

72. perc: ÚJABB NÚNEZ-HELYZET.Szalah kiugratásából Núnez lőtt ismét, a kapus kitornázta a léc alá tartó labdát.

70. perc. EZ IS KIMARADT! Alexander-Arnold beadása után Szalah lefejelte a labdát Núneznek, aki három méterről az égbe bombázta a labdát.

68. perc: Elliott jobb oldali beadása után Gakpo amolyan skorpiórúgással próbálta célba venni a kaput, de mellé ment a labda.

Az utolsó Szoboszlai-labdaérintések egyike (Fotó: twitter.com/Premier League)
66. perc. A PL-BEN ELŐSZÖR LECSERÉLTÉK SZOBOSZLAIT. A magyar középpályást Elliott váltotta. Gakpo Jotát, Cimikasz Gomezt váltotta.

65. perc. A LEGNAGYOBB HAZAI HELYZET. Ogbene ment el a bal oldalon, középre adására Morris érkezett, de nem tudta ellőni a labdát a remekül kimozduló Alisson mellett.

63. perc. Alexander-Arnold közel 30 méterről lövésre szánta el magát, de messze fölé ment a labda.

61. perc. Csere: Towsend helyett Chong állt be.

60. perc. Kaboré maradt lent egy ütközésnél, ápolni kell a hazaiak játékosát, de folytatni tudja.

54. perc. Mac Allister buktatásért sárga lapot kapott, neki ez már az ötödik eben az idényben, így kell hagynia a következő fordulóban a Brentford elleni meccset.

53. perc. Alexander-Arnold beadásánál fejjel mentenek a védők Núnez elöl, jöhet a meccs harmadik szöglete.

A Luton a legutóbbi négy bajnoki meccsén csak egy pontot szerzett. A Liverpool viszont a legutóbbi négy tétmeccsét megnyerte, ellenben a bajnokságban az előző két idegenbeli meccsén csak egy pontot szerzett.

Kőkemény csata, gól nélkül – a Luton–Liverpool meccs első félidejében (Fotó: AFP)
ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ. Csere nincs.

A statisztikák is mutatják, milyen nagy fölényben játszott a Liverpool az első félidőben:

Forrás: eredmenyek.com

Vége az első félidőnek! A Liverpool hiába játszik nagy fölényben, a helyzeteit egyelőre kihagyta, a Kaminski kapus vezérelte Luton az első félidőben hősiesen védte kapuját és őrizte meg a góltól.

Két perc a hosszabbítás.

44. perc. Nakamba becsúszva eltalálta Mac Allister lábát, járt a sárga lap.

41. perc. Hazai részről Barkley jó 20 méterről, jobbról a kapu fölé bombázott.

40. perc. Szoboszlai indítási kísérleténél Ogbene kezére pattan a labda, de a hazaiak játékosa megússza lap nélkül.

Nem túlzunk, ha azt mondjuk, eddig a már három n védést is bemutató belga kapus a meccs legjobbja.

33. perc. NAGY VÉDÉS.Gravenberchpasszából kissé balról Jota lőhetett 14 méterről, de Kaminski lenyűgöző reflexszel leért a rövid alsóba tartó labdára és ki tudta ütni.

Szoboszlainak a mai a 15. tétmeccse a Liverpoolban, a bajnokságban az eddigit tíz meccsét végig is játszotta.

26. perc. Núnez próbálta a tizenhatos vonaláról kiugratni Szoboszlait, de hosszú volt az uruguayi csatár labdája.

24. perc. Núnez most fejjel vette célba a kaput, de fölé fejelt.

21. perc. SZOBOSZLAI-BEADÁS, LIVERPOOL-HELYZET.Szoboszlai bal oldali szabadrúgásból adta be a labdát középre, ami Szalah elé került, aki 14 méterről messze a kapu fölé lőtt.

16. perc. Núnez távol lövését vetődve védte Kaminski, az uruguayi csatárnak a negyedik helyzete volt ez.

15. perc. HELYZET A MÁSIK OLDALON IS. Nakamba labdaszerzése után Ogbene adhatott be balról, a hosszún érkező Kaboré viszont hiába próbálkozott, nem találta el a kaput.

13. perc. KAPUFA! Micsoda játék volt! Alexander-Arnold a felezővonalat átlépve ívelt Núnezhez, aki a labdaátvétel után, hét méterről, kissé jobbról lőhetett, de a lécet találta el.

10. perc. Núnez egy szóló végén 23 méterről durrantott a kapu fölé.

Szoboszlai múlt hétena Nottingham elleni, 3–0-ra megnyert bajnokin az első gólpasszait jegyezte a Pollban, rögtön kettőt is. Majd a Bournemouth elleni Ligakupa-meccsen is kezdett, 75 percet játszott, mielőtt lecserélték, 2–1-re győztek Kerkez Milosék ellen.

5. perc. Egy gyenge hazai lövés után Alisson indíthatta a Liverpool támadását, melynek végén Núnez lőtt, Kaminski vetődve védett.

3. perc.A Liverpool kapuja elé szorítja a Lutont, Alexander-Arnold beadása után kellett felszabadítania a hazai védőknek.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS. Szoboszlai végezte el a kezdőrúgást, a zöld-fehér-feketében játszó Liverpool kezdte tehát a meccs. Narancssárga-fekete szerelésben a Luton.

Szoboszlai Dominik a 11. fordulóban is kezdőként lép pályára a Liverpoolban, most már csak az a kérdés, ezt a meccset is végigjátssza-e. A kispadon ott ül Luís Diaz is, akinek múlt héten elrabolták a szüleit Kolumbiában (az édesapját még mindig fogva tartják), de vállalja a játékot, ha Jürgen Klopp úgy dönt, hogy pályára küldi. Meglepetés a Liverpoolnál, hogy balhátvéd poszton az eredetileg belső védő Joe Gomez kezd, aki legutóbb négy fordulóval ezelőtt kezdett, de akkor a jobb oldalon, most viszont a sérült Robertsont helyettesíti a balhátvéd poszton.

A bemelegítésre kifutó játékosok között Luis Díaz is ott volt.

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI, PROGRAMJA

Szombat
Newcastle United–Arsenal 1–0(Gordon 64.)
Brentford–West Ham United 3–2(Maupay 11., Mavropanosz55. – öngól, Collins 69., ill. Kudus 19., Bowen 26.)
Burnley–Crystal Palace 0–2(Schlupp 22., Mitchell 90+4.)
Everton–Brighton 1–1(Mikolenko 7., ill. Young 84. – öngól)
Manchester City–Bournemouth 6–1(Doku 30., B. Silva 33., 83., Akanji 37., Foden 64., Aké 88. ill. Sinisterra 74.)
Sheffield United–Wolverhampton 2–1(Archer 72., Norwood 90+10. – 11-esből, ill. Bellegarde 89.)
Fulham–Manchester United 0–1(B. Fernandes 90+1.)