Szoboszlai két gólpasszt adott, a Liverpool 3–0-ra megverte a Nottinghamet

2023.10.29. 14:47
Fotó: Getty Images
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Liverpool 3–0-ra legyőzte a Nottingham Forestet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Liverpool–Nottingham Forest 3–0 (2–0)
Liverpool,Anfield, 50 143 néző.Vezette:Kavanagh
Liverpool:Alisson – Alexander-Arnold (Gomez, 89.), Konaté, Van Dijk, Cimikasz – Szoboszlai, Mac Allister, Gravenberch (Elliott, 58.) – Szalah, D. Núnez (Endo, 80.), Jota (Gakpo, 58.).Menedzser:Jürgen Klopp
Nottingham:Turner – Aurier, Niakhaté, Boly (Awoniyi, 69.), Murillo, Aina (Toffolo, 69.) – Sangaré, Mangala (A. Santos, 83.), N. Domínguez (Yates, 69.) – Gibbs-White (N. Williams, 83.), Elanga.Menedzser:Steve Cooper
Gólszerző:Jota (31.), D. Núnez (35.), Szalah (77.)

Nem indult jól a Liverpool hazai mérkőzése a Nottingham ellen, Jürgen Klopp menedzser ugyanis kénytelen volt lemondani az egyik legjobb emberéről, Luis Diazról, akinek a szüleit Kolumbiában elrabolták. (Lapzártánkig, Diaz édesanyját szabadon engedték, de az édesapjáról az a félinformáció látott napvilágot, miszerint az emberrablók Venezuelába hurcolták.)

Maga a mérkőzés is nehezen indult, az első fél órában a Liverpool csak a labdabirtoklásban nőtt a gyakorlatilag minden mezőnyjátékosával védekező Forest fölé, Matt Turner kapuját nem sikerült veszélyeztetni. Ugyanakkor szinte az első lehetőséget gólra váltotta a hazai csapat egy villámgyors kontrából: a 31. percben Mohamed Szalah ugratta ki Darwin Núnezt a jobb szélen, az uruguayi lövését Turner még hárította, ám a labda pontosan a hosszú oldalon érkező Diogo Jota elé pattant, akinek pár lépésről csak a kapuba kellett lőnie – meg is tette.

Pár perccel később újabb kontrát vezetett a Liverpool, és máris megduplázta előnyét. Ebben az akcióban már Szoboszlai Dominik is részt vett, sőt, a befejezésből is kivette a részét, Darwin Núnez ugyanis az ő centerezését követően lőtt a kapuba. Ez volt a magyar válogatott csapatkapitányának első gólpassza a Liverpool színeiben.

A félidő előtti slusszpoén az lett volna Szoboszlai számára, ha a negyvenedik percben Turner nem tornázza ki a jobb alsóba tartó labdáját…

A folytatásban a Liverpool érthetően visszavett az iramból, ám Szoboszlai így is kiosztott egy újabb gólpasszt. Jóllehet, társra talált a Nottinghamet erősítő Turner kapusban és a csereként beálló Harry Toffolo személyében, a legalább hatvanméteres átadása után ugyanis a két vendégjátékos egymásra várt, a labda pedig kettejük között Szalahhoz pattant, akinek nem okozott gondot az üres kapuba lőni.

A mérkőzést követő értékelésekben Szoboszlai minden orgánumnál a mezőny egyik legjobbja volt, a Liverpoolhoz ezer szállal kötődő és a szurkolók véleményét leginkább tükröző This is Anfield.com portálnál, illetve a Liverpool szurkolói szavazásán is a meccs emberének választották meg.

A Luis Diaz szüleivel történtek miatt persze érhető módon a kolumbiai játékos melletti kiállás volt a legfontosabb téma a meccs után. „Luis még velünk volt az összetartáson, majd hazautazott, ezért én játszottam helyette. Elképzelhetetlen, hogy ilyesmi megtörténik manapság. A csapat egy emberként áll mögötte” – mondta a BBC-nek a Liverpool első gólját jegyző Diogo Jota.3–0

20. Sheffield United 10 1 9 7–29 –22 1

95. perc: vége a mérkőzésnek.

93. perc: Gakpo is a hálóba lő közelről, de lesen volt, nincs gól.

Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Sangaré kap sárgát, taktikai szabálytalanságot követett el.

89. perc: Alexander-Arnold helyén Joe Gomez

85. perc: Elanga lő kapásból hatalmas erővel oldalról, a kapufát találja telibe.

84. perc: Awoniyi esik el a tizenhatoson belül, egyelőre nincs büntető,de vizsgálja a VAR. Gyorsan eldől, hogy nincs tizenegyes.

83. perc: Mangala és Gibbs-White helyén Andrey Santos és Neco Williams

80. perc: Núnez lejön, Endo Vataru a helyén.

77. perc: micsoda hiba! Hárommal vezet a Liverpool! Támadott a Nottingham, de elveszítette a labdát. A kontra során Szoboszlai nagyjából 50 méterről (!) ívelt Szalah felé, Turner kijött a kapujából, de elvétette a labdát, Szalah pedig könnyedén a kapuba passzolt. Ez így újabb gólpassz Szoboszlaitól 3–0

Jóval csendesebb lett a meccs az elmúlt percekben.

69. perc: Domínguez, Aina és Boly lejön, Yates, Toffolo és Awoniyi bemegy.

68. perc: Szalah indítja Alexander-Arnoldot, de picit hosszan, a labda Turneré.

66. perc: Elliott bombáz 25 méterről, nagyon fölé.

65. perc: Gibbs-White ad középre Domínguezhez, aki nagy helyzetben nem találja el a labdát.

63. perc: újabb szabadrúgáshoz jut a Liverpool, 20 méterre a kaputól. Szalah rúgja el, a labda elkerüli a kaput.

59. perc: Szoboszlai 20 méterről lőhetne, de inkább oldalra passzol Elliotthoz, aki viszont mellé lő.

58. perc: Gravenberch és Jota jön le, Harvey Elliott és Cody Gakpo megy be.

58. perc: Mac Allister is besárgul.

58. perc: Szoboszlai ível középre Jotához, de Turner megelőzi.

54. perc: Szalahról pattant kapura a labda, de nem veszélyes.

53. perc: Mac Allistert rúgják fel

52. perc: Domínguez kap sárgát, visszahúzta Alexander-Arnoldot.

48. perc: Szalah lő a jobb oldalról, de a labda messze elkerüli a kaput.

Nem volt csere a szünetben.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

45+5. perc: vége az első félidőnek!

45+3. perc: szabadrúgás a Liverpoolnak 23 méterről. Alexader-Arnold végzi el, a labda megpattan a sorfalon, szöglet.

45. perc: négy perc a ráadás.

42. perc: Núnez gondol egyet, és ollózva rúgja kapu felé a labdát, fölé megy.

40. perc: Szoboszlai lő 16 méterről, Turner szépen védi.

38. perc: Murillo lép rá Szoboszlai lábára, picit sántikál, de szerencsére nincs semmi baja.

35. perc: már kettővel vezet a Pool! Szoboszlai passzol Szalahhoz, visszakapja, majd középre ad Núnezhez, aki közelről a hálóba lő. Ez volt Szoboszlai első gólpassza a Premier League-ben.

33. perc: Mangala lap lapot.

31. perc: vezet a Liverpool! Szalah kap labdát a jobb oldalon, kiugratja Núnezt, aki erősen lő. Turner kiüti a labdát, de pont Jotához, aki viszont már a hálóba bombáz. 1–0

30. perc: Núnez közelről tisztán fejelhet, de fölé. Nagy helyzet votl!

29. perc: Núnez ugrik ki a labdával, majd tíz méterről lő, de nagyon éles szögből, így Turner simán védi.

Szinte csak a Liverpool támad, a Nottingham csak másodpercekre tudja megszerezni a labdát. Nyolcvan százalékos a birtoklási arány a hazaiaknak.

27. perc: Szalah pörget Jota felé, de Turner hamarabb ér a labdához.

25. perc: Szoboszlai ad középre Núnezhez, de szögletre ment a védelem.

24. perc: Alexander-Arnold ível középre a jobb oldalról, de Turner kezében landol a labda.

21. perc: Alexander-Arnold óriási erővel lő 30-ról, Sandaré fejét találja telibe, ápolni kell. Utóbbit persze.

21. perc: Núnez is elesik, de ez sem tizenegyes.

19. perc: Alexander-Arnold sárga lapot kap, nem igazán jött össze Aina leszerelése.

19. perc: Szalah esik el a tizenhatoson belül, de nincs büntető. Nem is volt az.

16. perc: Jota veszi át Szoboszlai remek átadását, de picit hosszan, a kapusé a labda.

15. perc: Mac Allister lő távolról, de eléggé mellé.

13. perc: Konaté erősen előrelövi a labdát, de nem talál csapattársat. Jöhet a Forest.

11. perc: Szoboszlai szépen cselez, majd lőhetne 17-ről, inkább passzol – az ellenfélhez…

9. perc: Gibbs-White indítaná remek ütemben Elangát, de les.

8. perc: Alexander-Arnold szögletét Jota fejeli kapura, de nincs benne elég erő.

8. perc: Szalah passza után Szoboszlai ívelné be a labdát jobbról, de szögletre blokkolják.

5. perc: Núnez beívelése után Jota sem tudta kapu felé lőni a labdát.

4. perc: Szalah íveli a labdát Núnez felé, de a támadó nem tud helyzetbe kerülni.

Az első percekben megpróbálja beszorítani a vendégeket a Pool.

2. perc: Aurier kapcsolja le a beívelt labdát.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzés 15.00-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Luis Díaz biztosan kihagyja a találkozót, nincs benne a Liverpool meccskeretében. Az ok: a Kolumbiában elrabolták a szüleit. A Liverpool vasárnap délelőtt közleményben jelezte, tisztában van a Luis Díaz családjával történt kolumbiai eseményekkel, és őszintén reméli, az ügy biztonságosan és minél hamarabb megoldódik. Addig is a játékosuk állapota az elsődleges prioritásuk.

A mérkőzés előtt a Liverpool a 4. helyen állt 20 ponttal, hét ponttal lemaradva az éllovas Tottenhamtől. A Nottingham Forest a 15. volt 10 ponttal.

A Poolnál Andy Robertson sérült, Curtis Jones pedig még eltiltását tölti.

A Nottingham Forestnél Callum Hudson-Odoi és a volt liverpooli Divock Origi sem bevethető.

A Liverpool 1969-ben kapott ki legutóbb hazai pályán a Foresttől, azóta 26 meccsen veretlen. A Premier League-érában a Nottingham egyetlen pontot szerzett az Anfielden, még 1993-ban játszott 0–0-s döntetlent a legendás Brian Clough irányítása alatt.

A Liverpoolnak ez az 1200. meccse a Premier League-ben. A legelsőt éppen a Nottingham ellen játszotta idegenben, és 1–0-ra kikapott.