Angol Ligakupa: a Leicester és a Newcastle is bejutott a negyeddöntőbe

D. Á.D. Á.
2022.12.20. 22:41
Jamie Vardyék simán nyertek az MK Dons vendégeként (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Ligakupa nyolcaddöntőjében a Leicester City 3–0-ra nyert a Milton Keynes Dons vendégeként, míg a Southampton hazai pályán 2–1-re legyőzte a Lincolnt. Egygólos sikert aratott a Newcastle United, kettővel nyert a Wolverhampton Wanderers.

A Leicester City az első fél órában kétszer is a Milton Keynes Dons védelme mögé került, előbb Youri Tielemans, majd Ayozé Pérez is eredményes volt. A fordulás után Jamie Vardy fejelt a kapuba Timothy Castagne tökéletes beadásából, ezzel pedig végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Igencsak megszenvedett a Newcastle United, amely Marcos Senesi öngóljának köszönhetően ejtette ki a Bournemoutht. Hasonlóan nehéz dolga volt a Wolverhampton Wanderersnek, a „farkasok” Raul Jiménez tizenegyesgóljával és Rayan Ait Nouri találatával gyűrték le a negyedosztályú Gillinghamet hazai pályán.

Szintén megszenvedett a sikerért a Southampton – a „szentek” a második percben hátrányba kerültek, ám Ché Adams duplájával végül csak kiharcolták a továbbjutást.

ANGOL LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Milton Keynes Dons (III.)–Leicester City 0–3
(Tielemans 18., A. Pérez 29., Vardy 50.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 1–0 (Senesi 67. – öngól)
Southampton–Lincoln City (III.) 2–1 (C. Adams 25., 74., ill. Bazunu 2. – öngól)
Wolverhampton Wanderers–Gillingham FC (IV.) 2–0 (R. Jiménez 77. – tizenegyesből, Ait Nouri 90+1.)