Liverpool: Mané a legszebb pillanatairól mesélt, Neuernek is odaszúrt

D. Á.D. Á.
2022.06.22. 17:03
null
Ennél a jelenetnél Neuer csak nyomozta a labdát (Fotó: Getty Images)
Miután a Bayern München bejelentette Sadio Mané szerződtetését, a szenegáli szélső végleg elbúcsúzott a Liverpool szurkolóitól. A 30 éves játékos a kedvenc pillanatairól és góljairól mesélt, még Manuel Neuernek és új csapatának is odaszúrt viccesen.

Szerdán hivatalossá vált, hogy a 30 esztendős szélső hat év után elhagyja a Liverpoolt a Bayern München kedvéért. Manénak rengeteget köszönhetnek az Anfielden, 269 mérkőzésen 120 gólt szerzett, és 48 gólpasszt osztott ki. Az ott töltött ideje alatt megnyerte az angol Premier League-et, a Bajnokok Ligáját, az FA-kupát, az angol Ligakupát és az európai Szuperkupát is.

Mané interjúban köszönt el a Liverpool szurkolóitól. Elmondta, furcsa érzés, hogy már nem a klub játékosa, innentől viszont ő lesz a csapat első számú drukkere – a szurkolók után.

Az is kiderült, melyik volt a kedvenc gólja. Vagyis inkább melyek voltak, hiszen kettőt választott ki. Az első helyen rögtön a debütáló gólja volt, amelyet még 2016-ban lőtt az Arsenalnak a Premier League-ben. A másik favoritja már érdekesebb választás volt, hiszen a Bayern München ellen szerzett gólját emelte ki. Még Manuel Neuert is megviccelte.

„Bocsi, Manu, már úton vagyok hozzátok, de ettől függetlenül hihetetlen gólt lőttem a Bayernnek” – mondta Mané viccesen.


MANÉ GÓLJA A BAYERN ELLEN

A Liverpool volt tízese egyébként azt is elárulta, a legszebb pillanata a Barcelona elleni fordítás volt a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján – természetesen ezzel egy polcon van a döntőben aratott siker a Tottenhammel szemben.

A Liverpool a hivatalos Twitter-oldalán közzétette a klub által kiválasztott tíz legszebb Sadio Mané-pillanatot.


Ki kell emelni, hogy a szenegáli támadó nem csupán a pályán mutatott példaértékű magatartást. Lee Swan Down-szindrómás Liverpool-szurkoló arra kérte, hogy egyszer az ő gólörömét hajtsa végre. Lee az ünnepléssel elhunyt nagypapájának üzent, Mané pedig megtartotta a szavát, s az egyik gólja után az ég felé mutatott, ahogyan rajongója is.


Legfrissebb hírek

Megállíthatatlan bajor gépezet – íme, a Bayern München teljesítményének háttere

Képes Sport
2026.03.23. 12:21

Négyet vágott az Unionnak a Bayern; hatgólos döntetlen a Rajna-menti derbin

Német labdarúgás
2026.03.21. 17:39

„Ez az egyik kedvencem a karrierem során” – Harry Kane az ötvenedik BL-góljáról

Bajnokok Ligája
2026.03.19. 14:41

Bajnokok Ligája: bemutatkozott az első 2010-es születésű játékos

Bajnokok Ligája
2026.03.19. 12:59

Otthon is kiütötte az Atalantát, 10–2-es összesítéssel BL-negyeddöntős a Bayern

Bajnokok Ligája
2026.03.18. 22:50

Pau Cubarsí: Mindenképpen tovább kell jutnunk

Bajnokok Ligája
2026.03.18. 11:15

Megsérült a Bayern München harmadik számú kapusa is – ki véd majd a BL-ben?

Német labdarúgás
2026.03.15. 20:31

Hiába a kettős emberelőny, a Leverkusen nem tudta két vállra fektetni a Bayern Münchent

Német labdarúgás
2026.03.14. 17:40
Ezek is érdekelhetik