Alli: csak a szokásos dupla, most a Chelsea bánta

2017.01.04. 20:50
A Tottenham Dele Alli-fejesekkel nyert a londoni derbin (Fotó: Reuters)
Dele Alli volt a Tottenham és a Chelsea londoni derbijének főhőse, a középpályás két gólt fejelt Christian Eriksen két beadását követően, ezzel a „sarkantyúsok” a tabella harmadik helyére ugrottak. Alli ráadásul sorozatban harmadik bajnokiján szerzett két gólt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Chelsea 2–0 (Alli 45., 54.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az erőviszonyok mondhatni kiegyensúlyozottak voltak a házigazda Tottenham és a vendég Chelsea között: a fekete-fehérek mellett szólt a hazai pályán kívül menedzserük, Mauricio Pochettino mérlege, aki tizenegy eddigi londoni derbijén hétszer győzelemre vezette övéit, négyszer pedig ikszelt.

A vendégek mellett többre taksált játékoskeretüket lehetett felhozni érvként, és azt a tényt, hogy a Chelsea kifejezetten szeret játszani a Spurs ellen. Nem is beszélve Diego Costa gólérzékenységéről – nos, „London Torghelle Sándora” nem került igazi helyzetbe az első félidőben, Eden Hazard meg elpuskázta a maga lehetőségét.

El sem jutott ilyenig az első negyvenöt percben a Hotspur, amelynek legveszélyesebb játékosa a balszélsőnek felcsapó Danny Rose volt, de beadásai nem sikerültek pontosra, és elmondhatjuk ezt Christian Eriksen 16-os előtti lövéseiről is – ellenben Dele Alli gyönyörű akció végén volt eredményes a szünet előtti ráadásban, stílszerűen fejjel. 1–0!

Tűzijátékkal nyitott a pihenő után a Chelsea, de a César Azpilicueta, Victor Moses kettős újabb vígjátékba illő védőmunkájának, és egy újabb pazar Eriksen-ívelésnek köszönhetően Dele Alli ismét gólt fejelt (2–0), és ezzel hamar eldőlt a rangadó sorsa.

Szárnyaszegetten is próbált támadni a Chelsea (kevés sikerrel), okosan a mezőnymunkába fojtotta az ellenfelet és a mérkőzést a Tottenham, amely ezzel a három ponttal megelőzte az Arsenalt és visszaelőzte a Manchester Cityt, azaz a negyedikről a tabella harmadik helyére ugrott ebben a fordulóban.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, TOVÁBBI STATISZTIKÁK ITT!

KORÁBBAN

Bournemouth–Arsenal 3–3 (Daniels 16., C. Wilson 20. – 11-esből, Fraser 58., ill. A. Sánchez 70., Lucas Pérez 75., Giroud 92.)
Crystal Palace–Swansea City 1–2 (Zaha 83., ill. Mawson 42., Rangel 88.)
Stoke City–Watford 2–0 (Shawcross 45., Crouch 49.)
Middlesbrough–Leicester City 0–0
Everton–Southampton 3–0
(E. Valencia 73., Baines 81. – 11-esből, Lukaku 89.)
Manchester City–Burnley 2–1 (Clichy 58., Agüero 62., ill. Mee 70.)
Sunderland–Liverpool 2–2 (Defoe 25., 84. – mindkettőt 11-esből ill. Sturridge 19., Mané 72.)
West Bromwich Albion–Hull City 3–1 (Brunt 49., McAuley 62., Morrison 73., ill. Snodgrass 21.)
West Ham United–Manchester United 0–2 (Mata 63., Ibrahimovic 78.)