Liverpool: Balotelli jobban teszi, ha hozzászokik a kispadhoz

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.12.26. 11:33
null
Balotelli eltiltása után ismét bevethető – ám lehet, hogy csak a kispadig jut (Fotó: Reuters)
Tizenhatmillió fontért jött, bajnoki gólt még nem szerzett: Mario Balotelli Liverpoolba igazolása eddig nem nevezhető sikertörténetnek, ráadásul Brendan Rodgers menedzser 3–4–2–1-es felállásában az olasz futballistának könnyen lehet, hogy csak a kispadon jut hely, mivel a szakvezető szerint nem fekszik neki a játékstílus.

 

Balotelli eddig tizenöt tétmérkőzésen két gólt szerzett a Liverpoolban (bajnokin 10/0 a mutatója), ráadásul november 8-a óta nem volt kezdő – sérülések és eltiltás hátráltatták –, és most úgy tűnik, egy ideig nem is lesz az.

„A kispad olyan dolog, amihez hozzá kell szoknia. Ha a csapat játékához csereként tud hozzátenni valamit, akkor ehhez alkalmazkodnia kell. Ez minden játékosra vonatkozik, nem csak rá” – magyarázta Brendan Rodgers Balotelli kispadoztatását.

„Akkor játszunk a legjobban, ha agresszíven futballozunk. Eddig az egész szezonban azt kerestük, hogy miként hozhatjuk vissza a gyorsaságot és az intenzitást a játékunkba, mert ez kritikus fontosságú. A kulcs az, hogy rendkívül agresszív letámadást mutassunk be már a támadó harmadban. A játékosok kezdenek ehhez hozzászokni, a teljesítményük pedig javulni fog. Ugyanakkor látjuk, hogy ez nem igazán Balotelli játéka. Ő akkor érzi magát a legjobban, ha a tizenhatos körül – vagy a büntetőterületen belül – mozoghat. Ez a presszing, ez az agresszív visszatámadás nem az ő játéka. De a mi feladatunk a legjobbat kihozni a játékosainkból és az egyéni erényeikből. A legfontosabb, hogy ismét bevethető, és így megnőtt a variációs lehetőségek száma” – folytatta.

A Liverpool a karácsonyi-újévi hajsza során a Burnleyvel (december 26.), a Swansea-val (december 29.), illetve a Leicesterrel (január 1.) meccsel, majd január 5-én az FA-kupában az AFC Wimbledon ellen lép pályára.

Legfrissebb hírek

Az Arsenal két öngóllal győzte le a Wolverhamptont

Angol labdarúgás
17 órája

Ekitiké duplázott, a Liverpool hazai pályán legyőzte a Brightont

Angol labdarúgás
22 órája

Palmer sérülten is gólt szerzett, otthon nyert a Chelsea

Angol labdarúgás
22 órája

Szoboszlai Dominik a kihívásnak megfelelt; Arne Slot tizenkilencre lapot húzott?

Angol labdarúgás
Tegnap, 9:39

Kerkez Szoboszlairól: Még soha nem láttam játékost ennyi poszton játszani

Légiósok
2025.12.12. 21:27

Díjazták november legjobbjait a PL-ben, félpályás gól is nyert

Angol labdarúgás
2025.12.12. 16:26

Szalahot is jelölte a BBC az Év sportszemélyisége díjra

Angol labdarúgás
2025.12.09. 16:12

Fernandes duplázott, a Manchester United simán legyőzte a Wolverhamptont

Angol labdarúgás
2025.12.08. 22:59
Ezek is érdekelhetik