Anglia: Fülöpöt meghívták a Ligakupa-döntőre

2014.02.26. 14:53
Fülöp Mártont meghívta korábbi csapata, a Sunderland az angol Ligakupa döntőjére, amelyen vasárnap a „fekete macskák” a magyar kapus egy másik volt együttese, a Manchester City ellen lépnek pályára.
A magyar válogatott kapuját 24 alkalommal védő Fülöp 2007 és 2010 között tartozott a Sunderland kötelékébe (bár kölcsönben már 2006-ban is pályára lépett a csapatban), míg a manchesteriek a 2009–2010-es szezon hajrájában vészmegoldásként vették kölcsön.„Nagyon kedves dolog ez a csapattól – idézi a Sunderland gesztusával kapcsolatban a Hartlepool Mail Fülöpöt. – Három és fél szép évet töltöttem az együttesnél, míg a Manchester Citynél csak heteket kölcsönben, úgyhogy a Sunderland áll hozzám közelebb. Nagyszerű időket töltöttem itt, fantasztikus volt a Premier League-ben játszani, és előtte Roy Keane csapatába tartozni, amellyel kiharcoltuk a csodálatos feljutást.”Fülöpnél tavaly júniusban rákbetegséget diagnosztizáltak, ezt követően megműtötték és kemoterápiás kezelésre járt, de biztos abban, hogy vissza tud majd térni a futballpályára.„Ez az, amiben hinnem kell, és ez az, amiben hiszek is. Az orvosok azt mondták, nincs akadálya, hogy visszatérjek, amint teljesen magam mögött tudom a betegséget, és biztató volt számomra, hogy mennyi csapat érdeklődött irántam januárban.”Az angol Ligakupában vasárnap csúcsra érhet a Sunderland.„Amikor a Sunderlandnél játszottam, egyszer sem sikerült ilyen sokáig eljutnunk, viszont egy szezonnal később az Ipswichcsel bejutottunk a Ligakupa elődöntőjébe, úgyhogy tudom, ez milyen izgalommal jár. Csak jókat mondhatok a Sunderland drukkereiről, mindig nagyszerűen bántak velem, de alapjában véve is fantasztikusak, és amit a leginkább figyelemre méltónak tartok, az az idegenbeli szurkolásuk: minden vendégként játszott mérkőzésünkön megtöltötték a szektorokat. Ez az egyik oka, amiért annyira örülök, hogy a Wembleybe megyek ezen a hétvégén, nagyszerű lesz látni a Sunderland-szurkolókat, ahogy megtöltik a stadiont, és remélem, hogy igazán csodálatos napjuk lesz.”ANGOL LIGAKUPA
DÖNTŐ
DÖNTŐ

Manchester City–Sunderland március 2., 15.00
Wembley.
Legfrissebb hírek

A PSG után a Sunderland adja a legtöbb, gólszerző játékost

Foci vb 2026
2026.06.25. 22:49

Vb 2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
2026.06.24. 09:23

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Többet fizet, kevesebbet kap!

Foci vb 2026
2026.06.11. 09:42

A nap, amelyiken Anglia kétszer szúrt ki Argentínával – vb-videók!

Minden más foci
2026.06.07. 09:11

Tóth Alex 57 percet kapott az El-be jutó Bournemouthban, benn maradt a Tottenham

Angol labdarúgás
2026.05.24. 19:13
Ezek is érdekelhetik