Labdarúgás: „Beckham egy globális szupersztár” - reakciók

2013.05.16. 20:13
Angliában számos ismert ember, futballista és edző reagált David Beckham visszavonulásának hírére, az alábbiakban ezekből idézünk:

A visszavonulás hírére David Cameron brit miniszterelnök is reagált, szavait szóvivője tolmácsolta:David Cameron brit miniszterelnök is reagált, szavait szóvivője tolmácsolta:

„David Beckham egész pályafutása alatt kiváló futballista volt. Emellett briliáns nagykövete is országunknak, nem felejtjük például azt a munkát, amellyel a sikeres 2012-es londoni olimpiai pályázatot segítette. A kormányfő egyszerűen azt üzeni: gratulál a fantasztikus karrierhez."

Gary Lineker, aki korábban Beckhamhez hasonlóan csapatkapitánya volt az angol válogatottnak:

„David Beckham egy csodálatos játékos, egy globális szupersztár és nagyszerű nagykövete Angliának és a labdarúgásnak."

Gary Neville, korábbi válogatottbeli és MU-s csapattárs:

„Biztosan úgy gondolta, ez a megfelelő időpont. A visszavonulások tekintetében óriási héten vagyunk túl: előbb Sir Alex Ferguson és Paul Scholes, aztán most David – az angol futball elmúlt húsz évének kiemelkedő alakjai. Úgy érzem, ez egy korszak vége, egy generáció vége."

Roy Hodgson, az angol válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya:

„Fényes pályafutást tudhat maga mögött, minden jót kívánok neki a jövőre. Biztos vagyok benne, hogy most sokan keresik majd meg olyan állásajánlatokkal, amelyek eltávolítják őt a futballtól, de azért remélem, meg tudjuk tartani a játék számára."

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2 órája

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
10 órája

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
10 órája

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
11 órája

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik