Anglia: Bogdán visszatért, csapata közelít a playoff felé

2013.04.06. 18:25
Bogdán Ádám csapata, a Bolton Wanderers – kapujában a sérüléséből felépülő magyar válogatott játékossal – 2–0-ra legyőzte a Wolverhamptont az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 41. fordulójának szombati játéknapján.

David N'Gog és Marcos Alonso góljával a 10. percben már 2–0-ra vezettek a hazaiak, akik újabb győzelmük révén egészen közel kerültek az élvonalba jutásról döntő rájátszáshoz (mint ismert, az első kettő automatikusan feljut, a 3-6. helyezettek vívják a playoffot a harmadik élvonalbeli kvótáért). A sérüléséből felépülő Bogdán Ádám egy hónapnyi kihagyás után került vissza a csapatba, és biztos kézzel őrizte a kaput.Bogdán Ádám egy hónapnyi kihagyás után került vissza a csapatba, és biztos kézzel őrizte a kaput.

A Leicester City három vereség után lépett pályára a Brighton vendégeként, és 1–1-es döntetlent ért el – a hazaiak a 88. percben egyenlítettek. A blackpooli kölcsönjátékról visszatérő Futács Márkót nem nevezték a leicesteriek a mérkőzésre.

A harmadosztályban Gyepes Gábor végig a pályán volt a Portsmouthban, amely hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Stevenage legénységével, és a 24 csapatos mezőnyben a 22. helyet foglalja el.

Az ötödosztályban Kovács János nem lépett pályára a Luton Townban, amely katasztrofális, 5–1-es vereséget szenvedett a Gateshead vendégeként, és visszaesett a 12. helyre.