Az "ágyúsok" Eduardóért küzdenek, de a Manchester United közelít

2008.03.02. 12:32
Az angol bajnokság, Premier League szombati játéknapján a listavezető Arsenal Nicklas Bendter 90. percben szerzett góljával mindössze döntetlenre volt képes hazai pályán az Aston Villa ellen - úgy tűnik az "ágyúsok" hullámvölgybe kerültek. Kérdés, a fiatal erőkből álló együttesben mennyi tartalék van még, hiszen a bajnok Manchester United immár csak egy ponttal van lemaradva a londoniaktól...
Arsene Wenger nem elégedett csapatával, de továbbra is hisz a bajnoki címben
Action Images

Az Aston Villa már több mint egy órája vezetett az Emirates Stadium-ban 60 097 londoni szurkoló előtt, amikor jött az ifjú dán, Nicklas Bendtner és szezonbeli második találatával kiegyenlítette az állást. Az Arsenal ezzel egymást követő harmadik tétmérkőzésén játszott döntetlent, és február eleje óta nem nyert.

Az "ágyúsok" legutóbb február 11-én, a Blackburn elleni bajnokin győztek. Azóta kiestek az FA-kupában a Manchester United ellenében (0-4), ikszeltek a BL-ben a Milannal (0-0), majd jött a Birmingham elleni emlékezetes találkozó.

A City elleni találkozóra szinte Európa összes futballszurkolója figyelmes lett a horvát-brazil Eduardo súlyos sérülése miatt, de az Arsenal-szurkolóknak az sem mellékes, hogy az Arsenal James McFadden hosszabbításban lőtt büntetője miatt azt a mérkőzést sem tudta megnyerni (2-2).

Szombaton a másik birminghami alakulat, az Aston Villa elleni meccs előtt és után is téma volt még a "horrorisztikus" mérkőzés.

"Még mindig nem tértünk magunkhoz múlt hét óta, ez jól látszott az első félidőben." - mondta Arsene Wenger, az "ágyúsok" menedzsere a mérkőzést követően. "Nagyon mélyről kellett felküzdeni magunkat, hogy egyáltalán esélyünk legyen (a Villa ellen). A második félidőben már jobbak voltunk, de hiányzott a szikra. A akaratunknak köszönhetjük a pontszerzést..."

Wenger egyébként elismerően beszélt a Villa játékáról, és elmondta azt is, egészen az utolsó pillanatokig nem látott esélyt az egyenlítésre.

Minthogy a fő rivális, Manchester United simán, 3-0-ra nyert a Fulham ellen, így a "vörös ördögök" 28 forduló után egy pontra megközelítették a londoniakat, és Anglia-szerte a "nagy versenyfutás" a téma... A szakírók megkérdezték Wengert is, hogy látja az esélyeket, és a szakvezető továbbra is bízik csapatában.

"A helyzet az - mondta Wenger -, hogy az emberek azt fogják mondani, hogy a Manchester United a favorit, de számomra természetesen az Arsenal az esélyes."

Wenger sokat vár a sérüléséből felépülő Tomas Rosicky és Robin Van Persie játékától - utóbbi talán már a Milan elleni keddi meccsen is beszállhat csereként.

A játékosok mindegyik nyilatkozatukban említést tesznek Eduardóról, és hangsúlyozzák, hogy miatta többszörös erőbedobással küzdenek.

A következő hetek minden bizonnyal eldöntik, hogy az ígéreteknek eleget tudnak-e tenni Arsene Wenger tanítványai.

A Premier League-ben vasárnap rendezik a Bolton-Liverpool (13:30 órás kezdettel) és az Everton-Portsmouth (16:00) találkozókat.