A Chelsea 2-0-ra legyőzte a Liverpoolt, és bejutott az elődöntőbe

2007.12.19. 23:27
A címvédő Chelsea 2-0-ra legyőzte a Liverpoolt az angol labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé. A találkozón Frank Lampard és Andrij Sevcsenko gólt szerzett, a hosszú idő után csereként visszatérő Michael Ballack gólpasszt jegyzett, míg a Liverpoolból Peter Crouchot kiállították.
Frank Lampard (jobbra) lövése felpattan Jamie Carragher lábán, majd a kapus fölött a hálóban landol. Ez volt a Chelsea gólját közvetlenül megelőző pillanat
Reuters
Reuters

LABDARÚGÁS, ANGOL LIGAKUPA

NEGYEDDÖNTŐ:
CHELSEA – LIVERPOOL 2-0 (0-0)
London, Stamford Bridge, 41 366 néző. Vezette: Martin Atkinson.
CHELSEA: Cech – Bridge, Carvalho, Belletti, Ben-Haim – Essien, Obi (Ballack, 68.), Lampard – Kalou, Sevcsenko (Sidwell, 90.), Sinclair (Joe Cole, 57.).
LIVERPOOL: Itandje – Arbeloa, Carragher, Hobbs, Aurelio – Sissoko, Lucas, Alonso (El Zhar, 60.) – Voronin, Crouch, Babel (Benayoun, 73.).
Gólszerzők: Lampard (59.), Sevcsenko (90.).
Kiállítva: Crouch (60.).
Továbbjutott: a Chelsea
A két sztárcsapat izgalmas első 45 percet mutatott be a 41 366 fős publikumnak, de mindkét oldalon kimaradtak a legnagyobb lehetőségek is.

Ilyen volt Frank Lampard ziccere az egyik oldalon, illetve Lucas Leiva helyzete a másikon, mintkét esetben a kapusok, Petr Cech és Charles Itandje mentette meg a góltól csapatát.

A második játékrész 14. percében aztán vezetéhez jutott a Chelsea. John Obi Mikel ívelte előre a labdát a 16-os előterében helyezkedő Andrij Sevcsenkónak, aki Frank Lampard elé tálalt, a válogatott középpályás jobbról gólhelyzetbe manőverezte magát, majd lőtt, és a Jamie Carragher lábán felpattanó labda a tehetetlen Itandje fölött a jobb sarokba hullott (1-0).

Két perccel később nagyon nehéz helyzetbe kerültek a vendég Mersey-partiak, hiszen Peter Crouchot Martin Atkinson játékvezető kiállította, miután két lábbal beleszállt Mikelbe.

Mikel a 68. percben lejött a pályáról, a helyére az a Michael Ballack állt, aki hónapok óta nem lépett pályára sem a Chelsea-ben, sem a német válogatottban.

A Chelsea a 90. percben végleg eldöntötte a továbbjutást. Wayne Bridge cselezgetett a bal szélen, majd középre lőtte a labdát, Ballack fejjel továbbcsúsztatta Sevcsenko felé, aki levette, majd igen éles szögből, Itandje lábai között a kapu bal oldalába rúgta (2-0).

Sevcsenko gólt és gólpasszt, Ballack pedig gólpasszt jegyzett ezen a találkozón, amelynek végeredménye nem könnyíti meg a Liverpool tulajdonosaival igen fagyos viszonyt „ápoló” Rafael Benitez vezetőedző helyzetét.