FA-kupa: öt gólt lőtt a Chelsea, az Everton is nyert

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2022.01.08. 21:08
A Chelsea simán legyőzte ötödosztályú ellenfelét (Fotó: AFP)
A Chelsea 5–1-es diadalt aratott az ötödosztályú Chesterfield ellen az angol labdarúgó FA-kupa szombat esti programjában, amelyben az AFC Bournemouth legyőzte a Yeovil Townt (3–1). Hosszabbításban nyert az Everton, a Southampton és a Plymouth, így ők is bejutottak a legjobb 32 közé.

Nem tudott meglepetést okozni a Chesterfied a Chelsea otthonában. Az ötödosztályban szereplő csapat 20 perc elteltével már háromgólos hátrányba került, mivel Timo Werner, Callum Hudson-Odoi és Romelu Lukaku is betalált. Andreas Christensen góljával eggyel tovább nőtt a különbség a szünetig (4–0). A második játékrész elején büntetőhöz jutott a Chelsea, amelyet Hakim Zijes értékesített (5–0). A Chesterfieldnek a végjátékban összejött a szépítés, kiváló összjátékot követően Akwasi Asante lőtt gólt a Stamford Bridge-en; 5–1 lett a találkozó végeredménye.

Megnehezítette az Everton dolgát a másodosztályú Hull City. Tyler Smith már az 1. percben betalált (1–0), de Demarai Gray és André Gomes találatával már a 31. percben fordított az Everton. A Hull City azonban nem adta fel, Ryan Longman a 71. percben egyenlített. A rendes játékidőben nem született újabb gól, jöhetett a hosszabbítás, amelynek a 9. percében Andros Townsend beállította a végeredményt: 3–2-re nyert az Everton.

A Southamptona 8. percben szerezte meg a vezetést a Swansea Cityotthonában, csakhogy hamarosan emberhátrányba került, mivel Yan Valeryt kiállította a játékvezető. A Swansea ezt kihasználva átvette az irányítást, de egyenlíteni csak a 77. percben tudott. Hosszabbításba torkollott a mérkőzés, amelyet a Swansea kezdett jobban, Jan Bednarek öngólja miatt (2–1). De ezzel még nem dőlt el a továbbjutás! A Southampton a következő hét percben ugyanis kétszer betalált – Mohamed Elyounoussi és Shane Long fordított, így 3–2-es sikert értek el a vendégek.

Nem okozott gondot a második vonalban éllovasAFC Bournemouthnak az ötödosztályú Yeovil Town legyőzése. Emiliano Marcondes három gólt szerzett, és erre csupán egy találat érkezett válaszként: Joe Quigley gólja; 3–1-es vendéggyőzelemmel zárult az összecsapás.

A harmadosztályú Plymouth Argyle Ryan Law hosszabbításban lőtt góljával 1–0-s sikert ért el a Championshipben szereplő Birmingham City otthonában.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT – szombati mérkőzések

Chelsea–Chesterfield (V.) 5–1 (Werner 6., Hudson-Odoi 18., Lukaku 20., Christensen 39., Zijes 55. – 11-esből, ill. Asante 80.)
Hull City (II.)–Everton 2–3 (T. Smith 1., Longman 71., ill. Gray 21., André Gomes 31., Townsend 99.) – hosszabbítás után
Swansea City (II.)–Southampton 2–3 (Piroe 77., Bednarek 95. – öngól, ill. Redmond 8., Elyounoussi 96., Long 102.) – hosszabbítás után
Birmingham City (II.)–Plymouth Argyle (III.) 0–1 (R. Lay 104.) – hosszabbítás után
Yeovil Town (V.)–AFC Bournemouth (II.) 1–3 (Quigley 48., ill. Marcondes 19., 43., 70.)

KORÁBBAN
Mansfield Town (IV.)–Middlesbrough (II.) 2–3 (Hawkins 67., Oates 85., ill. Ikpeazu 4., Boyd-Munce 14., O'Toole 90+5. – öngól)
Burnley–Huddersfield Town (II.) 1–2 (Rodriguez 28., ill. Koroma 74., Pearson 87.)
Coventry City (II.)–Derby County (II.) 1–0
(Hyam 42.)
Hartlepool United (IV.)–Blackpool (II.) 2–1 (Ferguson 48., Grey 61., ill. Anderson 8.)
Millwall (II.)–Crystal Palace 1–2 (Afobe 17., ill. Olise 46., Mateta 58.)
Bristol City (II.)–Fulham (II.) 0–1 (Wilson 105.) – hosszabbítás után (Wilson 105.)
Leicester City–Watford 4–1 (Tielemans 7. – 11-esből, Maddison 25., H. Barnes 54., Albrighton 82., ill. Joao Pedro 27.)
Newcastle United–Cambridge United (III.) 0–1 (Ironside 56.)
Port Vale (IV.)–Brentford 1–4 (Harratt 70., ill. Forss 26., Mbeumo 66., 76., 87. – a harmadikat 11-esből)
West Bromwich Albion (II.)–Brighton 1–2 (C. Robinson 47., ill. Moder 81., Maupay 98.) – hosszabbítás után
Boreham Wood (V.)–AFC Wimbledon (III.) 2–0
(T. Marsh 20., Clifton 86.)
Kidderminster (VI.)–Reading (II.) 2–1 (S. Austin 69., Morgan-Smith 82., ill. Puscas 45.)
Peterborough United (II.)–Bristol Rovers (IV.) 2–1 (Szmodics 20., Mumba 63., ill. Coutts 30. – 11-esből)
Wigan Athletic (III.)–Blackburn Rovers (II.) 3–2 (Power 61., Whatmough 75., Aasgaard 90+4., ill. Khadra 49., D. Ayala 89.)
Barnsley (II.)–Barrow (IV.) 5–4 (M. Andersen 23., Jo. Williams 42., D. Cole 83., C. Morris 88., 102., ill. Banks 61., Driscoll-Glennon 78., J. Jones 86., Kay 90.) – hosszabbítás után
QPR (II.)–Rotherham United (III.) 1–1 (Dykes 115., ill. Ihiekwe 98.)

Pénteken játszották
Swindon Town (IV.)–Manchester City 1–4 (McKirdy 78., ill. Bernardo Silva 14., Gabriel Jesus 28., Gündogan 59., C. Palmer 82.)