NHL: folytatta parádés szériáját a Panthers; feléledt a Devils, de még hogy! – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.05.08. 08:58
Így örültek a floridaiak Sam Reinhart győztes lövésének – a gólszerző az előtérben… (Fotó: Getty Images)
A Florida Panthers hosszabbításban 3–2-re legyőzte a Toronto Maple Leafst az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) vasárnapi játéknapján, így már csak egy lépésre van attól, hogy bejusson a Keleti főcsoport döntőjébe. A New Jersey Devils 8–4-es hazai győzelemmel szépített a Carolina Hurricanes ellen, míg a Seattle Kraken szintén sokgólos, 7–2-es sikerrel újra vezetést szerzett a Dallas Stars ellen.

A Toronto kétszer is vezetést szerzett, de ez sem volt elég a lendületben lévő Florida ellen: Sam Lafferty meccs eleji góljára Anthony Duclair, az előnyt a második periódus nyolcadik percében visszaszerző Erik Gustafsson találatára Carter Verhaeghe válaszolt. A ráadás negyedik percének elején aztán Sam Reinhart véget vetett az összecsapásnak – a Panthers zsinórban hatodszor is győzött!

A floridaiak a következő mérkőzésen akár ki is söpörhetik a keleti második kiemeltet, de ha ez esetleg nem sikerülne nekik, akkor is nagyon jó pozícióban maradnának ahhoz, hogy 1996 óta először bejussanak a keleti döntőbe.

SAM REINHART GYŐZTES GÓLJA

A New Jersey két sima vereség után próbált visszakapaszkodni a Carolina elleni párharcba, és erős első harmaddal alapozta meg, hogy sikerüljön a küldetés. Az első két mérkőzésen egyetlen pontot sem szerző Jack Hughes két góllal és két assziszttal vette ki a részét a sikerből, Vitek Vanecek 26 védéssel segített be hátul. A Hurricanes kapuját őrző Frederik Andersen négy gólt kapott az első 12 lövésből, a második harmad első percében lecserélték, de kapott négyet a helyére beálló Pjotr Kocsetkov is, igaz, ő 22 lövésből.

Érdekesség, hogy 40 éve a Hurricanes az első csapat, amelyik három gólt ütött emberhátrányban egy playoffmeccsen. Más kérdés, hogy ez semmit sem ért, hiszen a Devils pedig a rájátszásbeli története második leggólerősebb támadójátékát produkálta.

ÍGY KEZDTE A GÓLGYÁRTÁST A DEVILS

The @NJDevils open the scoring in Game 3! #StanleyCup

A gól nélküli első harmad után a Seattle bevágott négyet a második periódus első kilenc percében, onnantól nem nagyon volt kérdés, hogy megint vezet majd a Dallas elleni párharcban. Pláne, hogy még ugyanabban a játékrészben jött az ötödik is. Matty Beniers, Eeli Tolvanen, Alex Wennberg és Justin Schultz egyaránt egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből, míg Philipp Grubauer 24 lövést védett.

ALEX WENNBERG BOMBAGÓLJA

NHL, RÁJÁTSZÁS
2. FORDULÓ, 3. MÉRKŐZÉSEK
KELETI FŐCSOPORT
Florida Panthers–Toronto Maple Leafs 3–2 (0–1, 2–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Florida javára
New Jersey Devils–Carolina Hurricanes 8–4 (3–0, 2–2, 3–2)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Carolina javára