NHL: Crosby döntött, óriási csatát nyert meg a Pittsburgh

2017.11.28. 08:09
Penguins-győzelmi mámor (Fotó: nhl.com)
A Pittsburgh Penguins hazai jégen, hosszabbítást követően 5–4-re legyőzte nagy riválisát, a Philadelphia Flyerst az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétfői játéknapján.

A Pittsburgh győztes gólját Sidney Crosby ütötte a hosszabbítás második percében. A két asszisztot is jegyző Crosby a 11. hosszabbításos gólját szerezte, ezzel utolérte Mario Lemieux-t és jelenlegi csapattársát, Jevgenyij Malkint a klubranglista élén.

A „pingvineknek” nagyon meg kellett harcolniuk a győzelemért: a harmadik harmad elején Patric Hornqvist és Bryan Rust 39 másodperc leforgása alatt hozta fel a csapatot 1–3-ról 3–3-ra, de aztán Michael Raffl újra vezetést szerzett a vendégeknek – ezt a gólt a meccs elején is betaláló Jake Guentzel válaszolta meg 1:04 perccel a vége előtt, kiharcolva a hosszabbítás lehetőségét.

A Pittsburgh sérülés miatt a második harmadban elveszítette kapusát, Matt Murrayt.

A harmadik harmadban ütött góljával Jared McCann gondoskodott róla, hogy Roberto Luongónak ünnepi estéje legyen: a 23 védést bemutató Luongo a 200. győzelmét ünnepelte a Florida kapujában, és Patrick Roy után ő lett a második NHL-kapus, aki két csapattal is eljutott 200 győzelemig. Luongo korábban a Vancouvert 252 győzelemhez segítette hozzá, Roy a Montreal (289) és a Colorado (262) kapujában hatolt 200 fölé.

A Winnipeg 6:04 perccel az első harmad vége előtt 0–2-re állt a Minnesota ellen, csakhogy a folytatásban hét gólt ütve fölényes győzelmet aratott. A Winnipeg/Atlanta franchise még sohasem jutott el 15 győzelemig ilyen kevés (24) mérkőzésből.

Az újonc Alex DeBrincat élete első NHL-beli mesterhármasával, Patrick Kane három assziszttal járult hozzá a Chicago magabiztos sikeréhez az Anaheim ellen, míg Carey Price 37 védéssel vette ki a részét a Montreal diadalából, amely véget vetett a Columbus hatnál járó győzelmi sorozatának.