NFL: Tom Bradyék nagyon simán kikaptak San Franciscóban

D. S. B.D. S. B.
2022.12.12. 08:19
Tom Bradyék nagyon sima vereséget szenvedtek San Franciscóban (Fotó: Getty Images)
Egyoldalú mérkőzésen aratott sima, 35–7-es hazai győzelmet a Tom Brady vezette Tampa Bay Buccaneers ellen a San Francisco 49ers az amerikaifutball-liga (NFL) 14. fordulójában, a vendégek első pontjaikat ugyanis 35–0 után tették a táblára. A Denver Broncos 27 pontos hátrányát ugyan hatra csökkentette, de ennél közelebb nem tudott kerülni az idegenben 34–28-ra nyerő Kansas City Chiefshez.

DENVER BRONCOS–KANSAS CITY CHIEFS

Alaposan bekezdett Denverben a Patrick Mahomes vezette Kansas City. Az első negyedben a vendégek ugyan csak két mezőnygólig jutottak, de a másodikban a Chiefs irányítója két touchdown-passzt is kiosztott Jerrick McKinnonnak, majd a Kansas labdát szerzett a Denvertől, s ezt vissza is hordta a hazaiak célterületére. 0–27

Ekkor beindult a Russell Wilson vezette Broncos is, s az irányító a nagyszünetig két TD-passzt adott Jerry Jeudynak, a harmadik elején Marion Mack elkapásával már csak hat pont volt közte. Ennél közelebb viszont már nem jutott a házigazda, hiszen Juju Smith-Schuster elkapásával ismét elhúzott a Chiefs, s hiába szerezte meg Jeudy harmadik TD-jét is, a Broncos 34–28-as vereséget szenvedett. A Denver irányítóját pedig a negyedik negyedben agyrázkódás miatt le kellett cserélni.

A Chiefs irányítója, Patrick Mahomes 42 kísérletéből 28 sikeres passzt adott, elkapói pedig 352 yardot termeltek. Igaz, három TD-je mellett ugyanennyiszer a labdát is eladta. A hazaiaknál Russell Wilson 23 jó passzából 247 yardig, három TD-ig és egy interceptionig jutott.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SAN FRANCISCO 49ERS–TAMPA BAY BUCCANNEERS

A 8–4-es mérleggel álló 49ers esélyt sem hagyott a 6–6-tal álló Buccaneersnek. A hazaiak változatos támadójátékkal szétszedték a vendégek védelmét és három futott (Deebo Samuel, Brock Prudy és Christian McCaffrey), valamint két elkapás utáni (Christian McCaffrey, Brandon Aiyuk) touchdownnal a harmadik negyed elején már 35–0-ra vezettek, hiszen a Tampánál Ryan Succop is kihagyott egy mezőnygólt. Tom Brady ugyan adott egy TD-passzt Russell Gage-nek, de ez csak kozmetikázásra volt elég a 35–7-es vereséget szenvedő Buccaneersnek.

A hazaiak irányítója, Brock Purdy 16 jó passzból 185 yarddal zárt, míg a túloldalon Tom Brady 55 átadásából 34 volt sikeres 253 yardért, egy TD-ért és két eladott labdáért cserébe.

Érdekesség, hogy Purdy az első olyan irányító a liga történetében, aki első meccsén le tudta győzni Tom Bradyt, amikor kezdő volt.

SEATTLE SEAHAWKS–CAROLINA PANTHERS

Izgalmas mérkőzést játszott Seattle-ben a Panthers. A találkozót jól kezdő vendégek egy-egy mezőnygóllal, passzolt és futott TD-vel ugyan 17–0-ra is elhúztak a második negyed elejére, a nagyszünet előtt pedig még egy hárompontosig is jutottak, de a Seahawks Geno Smith vezérletével, Tyler Lockett és DK Metcalf elkapott touchdownjaival és egy mezőnygóllal visszajött a meccsbe. A negyedik negyedben azonban Raheem Blackshear futott TD-jével és egy Eddie Pineiro-mezőnygóllal megint meglógott 13 ponttal a Panthers, s bár 16 másodperccel a vége előtt még Marquees Goodwin is szerzett egy TD-t a Seattle-nek, a Carolina így is 30–24-re nyert idegenben.

LOS ANGELES CHARGERS–MIAMI DOLPHINS

Kifejezetten szoros csatát hozott a Dolphins Chargers elleni vendégjátéka. A Los Angeles-iek ugyan a nagyszünetben 17–7-re vezettek, a Miami a fordulás után Tyreek Hill második TD-jével három pontra zárkózott, de ezután már csak egy mezőnygólig jutott, miközben a Chargers kettőig, így a hazaiak 23–17-re győztek.

Igaz, Hill mindkét TD-je megér egy misét, az elsőt egy gyönyörű hosszú passz után, a másodikat egy nem mindennapi, rögbihez hasonló játék után szerezte.

A Los Angeles irányítója, Justin Herbert 39 sikeres passzából 367 yardot termeltek elkapói, míg a túloldalon Tua Tagovailoa 28 passzkísérletéből 10 volt jó 145 yardért.

NFC Észak Gy-V-D % SZ–K PK
1. Minnesota Vikings 10 – 3 – 0 0.769 312–313 –1
NFC Gy-V-D % SZ–K PK
2. Minnesota Vikings 10 – 3 – 0 0.769 312–313 –1
3. San Francisco 49ers 9 – 4 – 0 0.692 317–197 +120
4. Tampa Bay Buccaneers 6 – 7 – 0 0.462 224–254 –30
5. Dallas Cowboys 10 – 3 – 0 0.769 360–229 +131
6. Washington Commanders 7 – 5 – 1 0.577 253–256 –3
6. New York Giants 7 – 5 – 1 0.577 267–300 –33
8. Seattle Seahawks 7 – 6 – 0 0.538 342–334 +8
9. Detroit Lions 6 – 7 – 0 0.462 349–347 +2
10. Carolina Panthers 5 – 8 – 0 0.385 260–290 –30