NFL: MVP-címet Mahomesnak! Big Ben Elway, Breesék a liga előtt

2018.11.21. 12:48
Patrick Mahomes egyszerűen szenzációs (Fotó: Getty Images)
Csütörtökön a hálaadást ünneplik az Egyesült Államokban, ennek apropóján pedig a szokásoknak megfelelően három találkozót is rendeznek. De mi már a hétfő esti rangadó okán is hálát adhatunk, hiszen a Rams és a Chiefs összecsapásán olyat láthattunk, amire a liga történetében eddig még nem volt példa. No azért ezen a meccsen kívül is volt még számos érdekesség a 11. fordulóban.

MAHOMES TÖRTÉNELMI SZEZONJA
Tényleg minden meccs után csak ámulunk Patrick Mahomes teljesítménye láttán, bár most volt bőven labdaeladása is a meccs végére, a Rams elleni csúcsrangadón is kiosztott hat TD-passzt, ezt korábban a Steelers ellen is megtette, így ő a liga történetének harmadik játékosa, aki egy idényben kétszer is eljut fél tucatig, erre csak Y. A. Tittle (1962) és Ben Roethlisberger (2014) volt képes. A hat TD-passz egyben rekord a hétfő esti rangadókon.

Forrás: ESPN)

A mostani terméssel már 37-nél jár, ez a harmadik legjobb mutató 11 meccset követően, érdekesség, hogy a legalább 36-ot elérő irányítók egyaránt MVP-címet ünnepelhettek az idény végén.

(Forrás: ESPN)

A 217. LETT A SZERENCSÉTLEN
De mint ismert, a Chiefs ennek ellenére kikapott (51–54), a Kansas City lett ezzel az első csapat, amely 50 pontig eljutott, mégis kikapott. Eddig a legalább 50 pontot szerzők mérlege 216–0 volt. Az előző negatív csúcsot a Giants 2015-ös és az Oilers 1963-as 49 pontja jelentette. Érdekesség, hogy a Chiefs több pontot átlagol a vesztes meccsein (45.5, Patriots–Chiefs 43–40, Rams–Chiefs 54–51), mint a győzteseken (34.8 a kilenc siker során).

BREESÉK MÉG ÍGY IS ELŐRÉBB!
Bár a Rams és a Chiefs is alaposan termelt a forduló záró meccsén, de még így is elmaradnak a felek az idény során hatodszor is legalább 40 pontig jutó New Orleans Saints mögött, az együttes 37.8-as átlagával uralja a ligát (a Chiefs 36.7-tel a második, a Rams 35.4-gyel a harmadik). Drew Brees karrierje 23. olyan meccsét játszotta, amelyen legalább 4 TD-passzt kiosztott úgy, hogy közben nem volt interceptionje, ezzel megelőzte Tom Bradyt (22) az örökranglista élén.

NAGY HALAS NYOMÁBAN!
Matt Nagy a Vikings elleni siker után 7–3-mal áll a Chicago Bearsszel, ez a második legjobb rajt tíz meccs után az együttes történelmében, korábban csak a legendás George Halas (kilenc győzelem, egy döntetlen) tudott ennél jobbat felmutatni.

ÚJABB SZÍVFACSARÓ FALCONS-VERESÉG
Az Atlanta egy utolsó másodperces mezőnygóllal kapott ki a Dallastól. A Falcons az idényben harmadszor kapott ki úgy, hogy az utolsó fél percben vezetett vagy döntetlenre állt.

BIG BEN ELWAY ELŐTT!
A Steelers hatalmasat küzdve, 0–16-ról fordítva nyert a Jaguars vendégeként. Ben Roethlisberger a 41. alkalommal vezetett meccsnyerő drive-ot a találkozó végén, ezzel John Elwayt (40) a hetedik helyre taszította az örökranglistán. Ezt amúgy Peyton Manning vezeti (54), Dan Marino (47), Drew Brees (45), Tom Brady (44) és Brett Favre (43) előzi még meg Big Bent.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2018-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A SEAHAWKS A PACKERST IS SZÉTFUTOTTA
A Seattle sorozatban a hetedik meccsén is legalább 150 futott yardig jutott, ez az elmúlt 40 év harmadik leghosszabb ilyen szériája. A Green Bayben Aaron Rodgers két legalább 50 yardos passzt is adott, ilyenre 2006 óta csak Big Ben és Nick Foles volt képes – de a Packers így is elveszítette az ötödik vendégmeccsét is.

MATT RYAN: 45 000
A Falcons irányítója 291 yardig jutott a Cowboys elleni vereség során, ezzel átlépte a 45 ezres határt (45102). Az aktív játékosok közül csak Drew Brees (73409, 1.), Tom Brady (68907, 4.), Eli Manning (54478, 6.), Ben Roethlisberger (54267, 7.) és Philip Rivers (53208, 8.) áll nála jobban, az örökranglistán jelenleg a 14. helyen áll.

ADRIAN PETERSON: 6.!
A Redskins futója 51 yardot és 2 TD-t szerzett a Texans elleni meccsen, előbbivel 12999-nél jár, utóbbival pedig 105-tel, így megelőzte a korábbi Washington-legenda John Rigginst (104) az örökranglistán, így már ő áll a 6. helyen. Az ötödik pozícióhoz sem kell sok, Jim Brown 106-ig jutott, a negyedik Walter Payton 110-zel zárt.

AZ 1/1-ES, AZ 1/2-ES ÉS AZ 1/5-ÖS AZ ÉLEN, AZ 1/3-AS A MÁSODIK
Jól teljesítenek az idei draft elején húzott játékosok, az 1/1-es Baker Mayfieldé a legtöbb passzolt yard az újoncok között, megelőzve az 1/3-as Sam Darnoldot, az 1/2-es Saquon Barkley pedig a futott és az elkapott yardokban is első. Az 1/5-ös Bradley Chubb kilenc sackje szintén etalon, rajtuk kívül pedig meg kell még említeni Darius Leonardöt, aki 104 szerelésével az egész ligát vezeti, és volt már öt sackje is.