Itt van Amerika
nemzetisport.hu 2018.11.16 07:26 Frissítve: 2018.11.16 08:40

NFL: túl sok volt a hiba, a Packers kikapott a Seahawkstól

A Seattle Seahawks 27–24-re legyőzte a Green Bay Packerst az NFL 11. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Seattle legyőzte a Green Bayt (Fotó: Corky Trewin/seahawks.com)

Nem indult jól a találkozó a Sahawks szempontjából, a hazaiak futója (Chris Carson) rögtön az első játékban elveszítette a labdát, válaszként a támadását TD-re váltotta a Green Bay (0–7).

Aaron Rodgers remekül kezdett, még az első negyedben kiosztotta második hatpontos átadását is (3–14), a Packers azonban ezt követően egyre többet hibázott – Rodgers a tőle megszokottal ellentétben ezúttal kifejezetten sok rossz döntést hozott, ráadásul Mike McCarthy vezetőedző is sokat bakizott. A vendég Sajtfejűek 21–17-es előnnyel vonulhattak a nagyszünetre, a második félidő viszont már a szenvedésről szólt: a Packers két negyed alatt mindössze három pontot tudott felrakni a táblára!

Öt perccel a vége előtt Russell Wilson TD-vel záruló támadást vezetett, a Seattle 27–24-re fordított, ezzel szemben a Rodgers a Packers nem tudott haladni, elrúgta a labdát, a kifáradt védelem pedig már nem tudta megállítani a Seahawks offense-ét, így maradt a 27–24.

Sikerével a Seattle mérlege 5–5-re módosult, a Green Bay 4–5–1-gyel áll, s egyre távolodik a rájátszástól.

A Seahawks egyébként összesen 173 yardot futott – ez volt sorozatban a hetedik olyan mérkőzése a gárdának, melyen 150 yardnál többet tudott haladni a földön, ez pedig a harmadik leghosszabb széria az elmúlt 40 év során.

2018. 11. 20., 2.15 Los Angeles Rams–Kansas City Chiefs
Szabadnaposok: Buffalo Bills, Cleveland Browns, Miami Dolphins, New England Patriots, New York Giants, San Francisco 49ers
2019.02.15 08:42:28

Amerikai sportok GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A Knicks sorozatban tizennyolc vereség után nyert Atlantában • Westbrook tripla duplát ért el.