NFL: Kelce vezérletével nyert izgalmas csoportrangadót a Chiefs

D. S. B.D. S. B.
2022.11.21. 08:19
Travis Kelce és Patrick Mahomes vezérletével győzte le idegenben a Chargerst a Chiefs (Fotó: Getty Images)
Patrick Mahomes három touchdown-passzt is kiosztott Travis Kelce-nek, a Kansas City Chiefs pedig izgalmas mérkőzésen győzte le idegenben 30–27-re a csoportrivális Los Angeles Chargerst a tengerentúli amerikaifutball-liga (NFL) magyar idő szerinti hétfői mérkőzésén, a 11. fordulóba. A Denver Broncos hosszabbításban kapott ki a csoport másik meccsén a Las Vegas Raiderstől 22–16-ra Coloradóban, míg a Pittsburgh Steelers is izgalmas meccsen maradt alul a Cincinnati Bengalsszal szemben 37–30-ra. Az eddig 8–1-es mérleggel álló Minnesota Vikings nagy pofonba szaladt bele a Dallas Cowboys ellen, hazai pályán (3–40).

Az amerikai főcsoport nyugati divíziójának első két helyezettje csapott össze Los Angelesben, hiszen a Chargers a Kansas City Chiefset látta vendégül. A kaliforniaiaknál ugyan Joshua Palmer két TD-t is szerzett, nem tudta felvenni a versenyt Patrick Mahomesékkal, hiszen a vendégek irányítója három sikeres passzt is kiosztott tight endjének, Travis Kelcenek, Harrison Butker pedig három mezőnygólt is értékesített, a Chiefs pedig 30–27-re nyert idegenben.

Mahomes egyébként 329 passzolt, Kelce 115 megtett yarddal zárt, a Kansas pedig 8–2-re javította mérlegét.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A csoport másik mérkőzésén a Denver Broncos Latavius Murray első negyedben futott touchdownja után csak három sikeres és egy sikertelen mezőnygólig jutott a Las Vegas Raiders ellen. Hasonlóan teljesítettek a nevadaiak is, akik Davante Adams elkapott TD-je mellett szintén egy kihagyott és három értékesített hárompontossal jelentkeztek, így hosszabbításba torkollott a találkozó, melyben Adams másodszor is eljutott a Broncos célterületére, megnyerve ezzel a mérkőzést a Raidersnek. 16–22

A Las Vegas irányítója, Derek Carr 23 jó passzból 307 yarddal zárt, Adams pedig hét elkapásból 141 yardot termelt, míg a Broncos karmestere, Russell Wilson 24 sikeres átadásból 247 yarddal végzett.

Nagy pofonba szaladt bele hazai pályán az eddig remeklő és nyolc győzelem mellett
mindössze egy vereséget szenvedő Minnesota Vikings, hiszen a Dallas Cowboys Ezekiel Elliott két futott és Tony Pollard két elkapott TD-je mellett Brandon Maher révén négy mezőnygólt is értékesített, miközben a hazaiak csak egy első negyedes mezőnygólt tudtak feltenni a táblára és kiütéses, 40–3-as vereséget szenvedtek.

A texasiaknál az irányító, Dak Prescott 22 jó passzából 276 yardot termeltek célpontjai, Tony Pollard 80 futott és 109 elkapott yarddal végzett két TD-je mellett, míg a Vikings irányítója, Kirk Cousins 23 passzkísérletéből csupán 12 volt jó 105 yardért.

Szoros csatát hozott az AFC északi divíziójának rangadója, de amíg a házigazda Pittsburgh Steelers Najee Harris révén két futott és George Pickensnek köszönhetően egy elkapott touchdownig jutott és mellett három mezőnygóllal zárt, addig a vendég Cincinnati Bengalsnál Samaje Perine háromszor, Tee Higgins egyszer jutott el a célterületre Evan McPherson három mezőnygólja mellett. Az ohióiak pedig 37–30-ra nyertek idegenben 6–4-re módosítva saját mérlegüket és 3–7-re a Pittsburghét.

A Bengalsnál az irányító, Joe Burrow 24 sikeres passzából 355 yarddal végzett, Perine 30 futott és 52 elkapott yardot jegyzett három TD-je mellett, míg Higgins kilenc labdacipelésből 148 yardig jutott, ezzel szemben a Steelersnél Kenny Pickett 25 jó passzából 265 yardot termelt.

Kedd, 2.15:
Arizona Cardinals–San Francisco 49ers (Tv: Arena4)

NFC Észak Gy-V-D % SZ–K PK
1. Minnesota Vikings 8 – 2 – 0 0.800 229–231 –2
NFC Gy-V-D % SZ–K PK
2. Minnesota Vikings 8 – 2 – 0 0.800 229–231 –2
3. Seattle Seahawks 6 – 4 – 0 0.600 257–241 +16
4. Tampa Bay Buccaneers 5 – 5 – 0 0.500 183–180 +3
5. New York Giants 7 – 3 – 0 0.700 205–204 +1
5. Dallas Cowboys 7 – 3 – 0 0.700 251–167 +84
7. San Francisco 49ers 5 – 4 – 0 0.556 198–163 +35
8. Washington Commanders 6 – 5 – 0 0.545 214–223 –9
9. Atlanta Falcons 5 – 6 – 0 0.455 259–264 –5
10. Arizona Cardinals 4 – 6 – 0 0.400 230–258 –28