NFL: félelmetes bemutatkozás az újonctól; Brees nélkül nyert a Saints

2019.09.23. 07:32
Daniel Jones parádésan mutatkozott be az NFL-ben (Fotó: giants.com/Jason Behnken/AP Images)
A New Orleans Saints 33–27-re legyőzte a Seattle Seahawksot az NFL alapszakaszának 3. fordulójában. Nem hibázott a San Francisco 49ers sem, a lesajnált New York Giants pedig az újonc Daniel Jones félelmetes teljesítményének köszönhetően 32–31-re nyert a Tampa Bay Buccaneers ellen.

Az Eli Manning helyén kezdő Jonesnak nem volt könnyű dolga, a Tampa Bay ugyanis a nagyszünetre már 18 pontos előnyben volt (28–10), ám az 1/6-on kiválasztott újonc nem remegett meg, s nagyszerű produkcióval, egy perccel a találkozó vége előtt egy futott touchdownnal egyenlített (31–31), a jutalomponttal pedig a New York meg is nyerte a meccset. A Bucsnak megvolt az esélye fordítani, de az utolsó pillanatokban Matt Gay rúgó 34 yardról mellépuffantott egy mezőnygólkísérletet.

MENETREND – 1–10. FORDULÓ
MENETREND – 11–17. FORDULÓ
A CSOPORTOK ÁLLÁSA

Jones élete első NFL-összecsapásán 336 passzolt yardja mellett kiosztott két TD-t, emellett futott is két hatpontost.

A San Francisco 49ers kihasználta, hogy a Pittsburghnél sérülés miatt nem játszhatott Ben Roethlisberger, a helyén kezdő Mason Rudolphot a hazaiak sikeresen limitálták, és 24–20-ra diadalmaskodtak.

A New Orleans nem roppant össze Drew Brees ujjsérülése után – a Szentek nem kis meglepetésre 33 pontot rámoltak be a Seattle-nek, a támadósoruk mellett ráadásul a védelem és a speciális egység is összehozott TD-t. Fontos meccsen győzött a Texans, amely az első félidőben nem találta a Chargers ellenszerét, a harmadik negyedben viszont feltámadt, fordított, majd 27–20-ra győzött is.

A vasárnap esti rangadón a „dream teamnek” kikiáltott Cleveland Browns 20–13-ra kikapott az előző kiírásban nagydöntős Los Angeles Ramstől – Baker Mayfield előtt továbbra is gyenge a támadófal, emellett több rossz döntése is volt a hazaiak edzőjének, a Kosok pedig büntettek. A Rams ezzel hibátlan, 3–0-val vezeti a csoportját.

A játéknap egyik nagy meglepetését a Carolina szolgáltatta, amely Cam nélkül állt ki az Arizona Cardinals ellen, így a tavaly draftolatlan Kyle Allen kezdett. De még hogy! A 23 esztendős fiatal 4 TD-passzt is kiosztott, vezérletével pedig a Párducok 38–20-ra kiütötték az 1/1-es Kyler Murrayéket.