Itt van Amerika
D. Á. 2021.09.10 07:29 Frissítve: 2021.09.12 22:54

NFL: Brady győzelemre vezette a Buccaneerst az idénynyitón

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 1. fordulójában a Tampa Bay Buccaneers 31–29-re legyőzte a Dallas Cowboyst.

Brady parádésan játszott a Cowboys ellen (Fotó: Getty Images)

Bradyék címet védenének; jöhet Rodgers „utolsó tánca”

A 2021–2022-es NFL-idény első mérkőzésén a regnáló bajnok Tampa Bay Buccaneers és „Amerika csapata”, azaz a Dallas Cowboys csapott össze. A Tom Brady vezette Bucs egyértelműen a találkozó favoritja volt, ám így sem lehetett lebecsülni a texasi csapatot, amelybe súlyos sérülése után visszatért a nyáron megfizetett Dak Prescott.

Az első két támadósorozatban egyik csapat sem tudott pontokat feltenni a táblára, ám a következő kettőben már igen. Előbb Chris Godwin 5 yardos elkapása után került hétpontos előnybe a hazai gárda, majd CeeDee Lamb 22 yardos elkapott TD-jével válaszolt a Cowboys. 7–7

A második negyedben ismét Bradyék kerültek előnybe, Rob Gronkowski hatpontosának köszönhetően. Ezt követően a Cowboys hiába tudott haladni, Greg Zuerlein egy közeli mezőnygólt csúnyán mellérúgott. 14–7

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2021-es idényét?

Eredmények állása

Ezen a ponton valami megtört a Bucsnál is, hiszen előbb Ronald Jones veszítette el a labdát, majd Leonard Fournette volt képtelen elkapni Brady rövid passzát – a felpattanót Trevon Diggs gyűjtötte be. Ezekből a hibákból a Dallas egy TD-t és egy mezőnygólt szerzett, igaz, előbbinél Zuerlein elrontotta az extra pontot. 14–16

Nem örülhetett sokáig Mike McCarthy vezetőedző, a Buccaneers ugyanis két játékból, 38 másodperc alatt újabb touchdownt szerzett – Antonio Brown verte meg nagyon csúnyán az emberét hosszú útvonalon. 21–16

A félidő után mezőnygóllal nyitotta a harmadik játékrészt a Cowboys, azonban nem sokkal később Rob Gronkowski a második TD-jét ünnepelhette, ekkor már 28–19-re vezettek a hazaiak – egyébként ez volt Brady és Gronk 100. touchdownja.

Prescotték azonban nem adták fel, még a negyedik negyed előtt visszajöttek két pontra, Amari Cooper is megszerezte a második touchdownját.

A találkozó vége felé többször is lezárhatta volna a meccset a címvédő, ám Chris Godwin kétszer is óriásit hibázott – előbb egy tökéletes Brady-passzt ejtett el, majd az ellenfél kétyardosán elvesztette a labdát.

A Cowboys mezőnygólig jutott, amivel átvette a vezetést, de másfél percet hagyott Tom Bradynek. Sokszor láttuk már ezt a filmet – a 44 esztendős QB Gronknak és Godwinnak is két nagyszerű passzt dobott, amivel mezőnygóltávon belülre ért a Tampa Bay. Két másodperccel a vége előtt Ryan Succop 36 yardról bevágta, így az idénynyitón a Buccaneers 31–29-re megverte a Dallas Cowboyst.

Atlanta Falcons–Philadelphia Eagles
19.00: Buffalo Bills–Pittsburgh Steelers (Tv: Arena4)
19.00: Washington Football Team–Los Angeles Chargers
22.25: Kansas City Chiefs–Cleveland Browns (Tv: Arena4)
22.25: New England Patriots–Miami Dolphins
22.25: New Orleans Saints–Green Bay Packers
22.25: New York Giants–Denver Broncos
Hétfő, 2.20: Los Angeles Rams–Chicago Bears (Tv: Arena4)
Kedd, 2.20: Las Vegas Raiders–Baltimore Ravens (Tv: Arena4)

TIPPELDE
Bálint Mátyás, Bencsics Márk, Borbély László, Cselőtei Márk, Dócs Ákos, Hercze Kristóf