NFL: a félidőben a Miami vezetett Pittsburghben, de megint kikapott

R. B.R. B.
2019.10.29. 08:28
James Conner remekül játszott, majd megsérült (Fotó: Pittsburgh Steelers)
Továbbra is nyeretlen a Miami Dolphins az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL), mivel a nyolcadik fordulóban 27–14-re kikapott a Pittsburgh Steelers vendégeként.

A pocsék szezont futó Miami meglepően jól kezdte a hétfő esti rangadót: az első negyed végén 14 pontos előnyre tett szert. A hazaiak a félidőre négypontosra csökkentették hátrányukat.

A Steelers védelme 0–14 után összekapta magát, s négy labdaszerzést harcolt ki, amit a támadóegység kihasznált. JuJu Smith-Schuster 103 elkapott yarddal és egy touchdownnal, a futó James Conner pedig 145 yarddal és szintén egy hatpontossal zárt. A mostani idényben először fordult elő, hogy a Pittsburgh két kiválósága egyaránt száz yard fölött termelt. Conner viszont megsérült a hajrában, felkötözött karral hagyta el a stadiont.

Smith-Schuster pedig NFL-rekordot döntött. Korábban Randy Moss (2726 yard) büszkélkedhetett a 23. életév betöltése előtt szerzett elkapott yardok csúcsával, ám az 1996 novemberében született wide receiver immár 2786-nál jár.

A Pittsburghben Minkah Fitzpatrick két interceptiont jegyzett. A safety a 2019-es évadot még a Miami Dolphinsban kezdte, ám a Steelers egy 2020-as első körös draftcetliért cserébe megszerezte őt.

Ezt megelőzően nem volt példa az NFL-ben arra, hogy egy játékos egynél több interceptiont szerezzen egy mérkőzésen olyan csapat ellen, amelyben abban az idényben játszott.

A Steelers mérlege 3–4-re javult, a Dolphins 0–7-tel áll.