NBA: szoros meccsen nyert a Lakers, kiesés szélén a címvédő GSW – videók

M. B.M. B.
2023.05.09. 08:17
Steph Curry (balra, a labdával) hiába volt a mezőny legjobbja, Lonnie Walker (jobbra) a negyedik negyedben győzelemre vezette a Lakerst (Fotó: Getty Iages)
A Los Angeles Lakers és a Miami Heat is hazai pályán nyert, így összesítésben 3–1-es előnybe került a maga párharcában az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) főcsoport-elődöntőiben. A Lakers 104–101-re gyűrte le a címvédő Golden State Warriorst, míg a Heat 109–101-re győzött a New York Knicks ellen a magyar idő szerint kedd hajnali játéknapon.

A szoros első negyed után a házigazda fölé tudott kerekedni a címvédő, így kilencpontos GSW-előnnyel fordultak rá a felek az utolsó játékrészre. Ekkor lépett színre az addig szinte láthatatlan Lonnie Walker IV, és 15 pontot szórva – mindezt csak és kizárólag a negyedik negyedben – állt az óriásit hajrázó Lakers élére. A dráma tovább fokozódott, amikor 15 másodperccel a lefújás előtt Curry egy pontra felhozta a Warriorst, de Walker végérvényesen megdicsőült, amikor elsüllyesztett egy kétpontost – a Warriors ugyan megpróbálkozott egy utolsó rohammal, de nem sikerült bevernie a hosszabbításhoz szükséges triplát. Folytatás San Franciscóban, ahol a Lakers a címvédő otthonában döntheti el a párharc sorsát.

LONNIE WALKER MEGKAPTA A MEGÉRDEMELT GRATULÁCIÓT

LONNIE WALKER PARÁDÉS NEGYEDIK NEGYEDE

A meccs legeredményesebb játékosa egyébként Steph Curry volt, aki egy tripla duplával húzta maga után csapatát – a 31 pont, 10 lepattanó, valamint a 14 assziszt azonban így is kevés volt a remekül hajrázó Lakers ellen.

STEPH CURRY A LAKERS ELLEN IS VARÁZSOLT

Természetesen Walker negyedik negyedbeli parádéja nem ért volna sokat a James, Davis duó remeklése nélkül – előbbi 27 pontot rámolt be a címvédő kosarába, míg utóbbi egy dupla-duplát (23–15–2) tett be a közösbe.

LEBRON JAMES ÉS ANTHONY DAVIS PRODUKCIÓJA

A játéknap másik mérkőzése nem hozott pont ekkora izgalmakat, a szoros első negyed után elhúzott a hazai közönség előtt játszó Heat, és a mérkőzés nagyobb részében maga mögött tudta tartani Knickset. A Miami vezére ezúttal is Jimmy Butler volt, aki egy dupla duplával (27 pont, 6 lepattanó, 10 assziszt) járult hozzá csapata sikeréhez, de hasonlóan jól szerepelt Bam Adebayo is (23–13–2).
JIMMY BUTLER ISMÉT VEZÉR VOLT

A Knicks veresége ezúttal sem Jalen Brunson lelkén szárad, a 25 éves kiválóság a mezőny legjobbjaként 32 pontot, 4 lepattanót és 11 asszisztot jegyzett – még egy dupla dupla –, és még az utolsó percekben is meccsben tartotta az övéit. Kimagasló játékára a párharc következő meccsén is szükség lesz – a New York-i együttes a saját közönsége előtt akadályozhatja meg a Heat továbbjutását, legalábbis egyelőre.