NBA: most kintről dobta szét a Milwaukee-t, 2–0-ra vezet a Phoenix

Gobodics TamásGobodics Tamás
2021.07.09. 08:34
A Phoenix a tripláinak is köszönheti, hogy már 2–0-ra vezet a Milwaukee-val szemben (Fotó: Getty Images)
Hiába szerzett 42 pontot Jannisz Adetokunbo, a második meccset is a Phoenix Suns nyerte az idei NBA-döntőben.

Phoenix Suns–Milwaukee Bucks 118–108

Nehezen indult, de végül ezt is megnyerte a Suns. A vendégek kezdték jobban a találkozót és az első negyed derekán már kilenc ponttal vezettek, a festékben abszolút dominálni tudtak, a Phoenix pedig csak a kinti dobások miatt maradt egyáltalán meccsben. Itt azonban sikerült kicsit feljebb kapcsolnia Monty Williams legénységének és egy 14–3-as rohammal megfordította az összecsapást, majd innentől a második játékrész hajrájáig alakult szorosan a küzdelem – ott 41–41 után rohant egy 10–2-t a hazai alakulat, majd a félidőt Deandre Ayton 2+1-es játéka és 11 pontos Suns-előny zárta annak ellenére, hogy szemre bizonyos területeken továbbra is remekelt a Bucks. A második félidő innentől végig arról szólt, hogy a Milwaukee próbált közelíteni, a Phoenix pedig mindenre igyekezett válaszolni, 15 pont volt a legnagyobb távolság és öt a legkisebb, annál közelebb már nem jutott a vendég együttes – a negyedik negyedben volt még egy 8–0-s Suns – futás kritikus helyzetben, majd bő két percnél Jae Crowder fontos kettese után érezhettük, hogy lezárult az érdemi küzdelem. A hátralévő időben már „csak" büntetőzni kellett, Mikal Bridges pedig 8/8-at süllyesztett el a vonalról, így végül 27 pontos PO-karriercsúccsal zárt és óriási szerepet vállalt csapata sikerében – Devin Booker (31 pont, 6 gólpassz, 7/12 tripla) is nagyot játszott, Chris Paul (23 pont, 8 gólpassz, 6 eladott labda) is igyekezett, de Ayton és Crowder is tette a dolgát, mindenki elvégezte, amit kellett. A Suns így mindkét hazai meccsét megnyerte, megőrizte a pályaelőnyét és 2–0-val utazhat át Milwaukee-ba, úgyhogy jó helyzetben várhatja a folytatást. Egy probléma viszont most is van Williamséknél: az előző meccsen Dario Saric szenvedett ACL-szakadást, ezúttal pedig Torrey Craiget vesztették el súlyosnak tűnő térdsérüléssel...

Jannisz egyedül maradt. Mike Budenholzer nem változtatott szerkezetileg, Brook Lopez még több percet kapott, mint legutóbb és bizonyos dolgokban működött is ez az elképzelés, a festéket teljességgel uralták, elvették a Suns büntetőit és 18 támadópattanót szedtek le – közben viszont a Phoenix ezért cserébe szétdobta őket kintről, 20/40 (!) hármast süllyesztett el a hazai együttes. Ez még önmagában a festékbeli fölénnyel kezelhető lett volna, de Jrue Holiday és Khris Middleton most egyszerre dobott szörnyűen, ketten együtt 12/37-et (32,4%) hajítottak mezőnyből összesen 28 pontért, 2/9 triplájuk esett be, így teljesen egyedül hagyták az egyébként parádézó Jannisz Adetokunbót. A görög szupersztárra egyáltalán nem lehetett panasz, most már jóval agresszívebb volt az előző meccshez képest és végül 42 ponttal, 12 lepattanóval, 4 gólpasszal, valamint 3 blokkal zárt, 15/22 mezőnykísérlete a gyűrűben landolt, a hét elrontott dobásából négy távolról érkezett és 11/18 büntetőt (61%) süllyesztett el – emellett védekezésben is megkerülhetetlen volt, nem véletlen, hogy az ő 40 perce alatt +3-ban voltak, amikor viszont leült, akkor simán kikaptak. Jannisz a harmadik negyedben tényleg egyedül tartotta meccsben csapatát azzal, hogy egymaga 20 pontot szerzett ekkor, de hiába, ezzel csak annyit értek el, hogy ott még nem dőlt el a küzdelem – nyerni viszont ezúttal sem tudtak, 0–2-nél pedig abszolút kényszerhelyzetben vannak.

A Suns legjobb dobói: Booker 31/21, Bridges 27/9, Paul 23/9
A Bucks legjobb dobói: Adetokunbo 42/3, Holiday 17/3, Connaughton 14/12

A párharc állása: 2–0 a Suns javára