NBA: Jokics 90. tripla duplájával nyert a Denver; LeBron 30 pontja is kevés volt a Lakersnek

D. S. B.D. S. B.
2023.01.19. 07:40
Nikola Jokics karrierje 90. tripla duplájával nyert a Denver Nuggets (Fotó: Getty Images)
Remek formában  vannak a Nyugati főcsoport élcsapatai az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), hiszen az első helyezett Denver Nuggets egymás után nyolcadszor, a második Memphis Grizzlies tizenegyedszer, a harmadik Sacramento Kings pedig ötödször nyert a magyar idő szerinti csütörtöki játéknapon, ellenben a ligautolsó Houston Rockets zsinórban 13. vereségét könyvelte el.

Nikola Jokics karrierje 90. (!) tripla duplájával (31 pont, 11 lepattanó, 13 assziszt) vezette 122–118-as győzelemre a Denver Nuggetset hazai pályán a Minnesota Timberwolves ellen, s ez volt a coloradóiak idénybeli 32., egymás után nyolcadik győzelme, mellyel már vezetnek a Nyugati főcsoportban.

Hiába Luka Doncic 30 pontja, a Dallas Mavericks egymás után harmadik vereségét szenvedte el. A texasiak ezúttal hazai környezetben kaptak ki 130–122-re a zsinórban negyedik meccsét megnyerő, Dejounte Murray (30–7–4) vezette Atlanta Hawkstól.

A Washington Wizards Kyle Kuzma és Kristaps Porzingis dupla dupláival győzött 116–105-re a New York Knicks vendégeként. A hazaiaknál Jalen Brunson bár 32 pontig jutott, a Wizardsnál Kuzma 27 pontja mellett 13 lepattanót és hét asszisztot, Porzingis pedig 22 pontot, 11 lepattanót és öt gólpasszt hozott össze.

A finn Lauri Markkanen ismét kiváló teljesítménnyel, 34 ponttal, 12 lepattanóval és egy assziszttal vezette 126–103-as győzelemre hazai pályán a Utah Jazzt a Los Angeles Clippers ellen.

Pocsék szériában van a Houston, amely legutóbbi 20 meccséből 18-at elveszített, és zsinórban 13 vereséget szenvedett. A Rocketsnál ugyan Jalen Green 41 pontot szórt, a Charlotte Hornets jobb negyedik negyedének köszönhetően nyert 122–117-re.

Hiába LeBron James 32 pontja, nyolc lepattanója és kilenc asszisztja, illetve Russel Westbrook 19 pontja, a Los Angeles Lakers hazai pályán 116–111-es vereséget szenvedett a De'Aaron Fox (31–3–6) vezette, zsinórban ötödik meccsét megnyerő és már nyugati harmadik Sacramento Kingstől.

Drámai hajrában, 15 másodperccel a mérkőzés vége előtt fordított és zsinórban 11. győzelmét aratta a Memphis Grizzlies, amely Desmond Bane (25–4–4) és Ja Morant (24–2–8) vezérletével múlta felül 115–114-re a Cleveland Cavalierst, melynél Darius Garland dupla duplával, 24 ponttal, öt lepattanóval és 14 assziszttal zárt.

A Miami Heat már a nagyszünetben 19 ponttal vezetett, végül Bam Adebayo vezetésével simán, 124–98-ra nyert a New Orleans Pelicans otthonában, míg az Oklahoma City Thundernél ezúttal is Shai Gilgeous-Alexander volt a vezér az Indiana Pacers 126–106-os legyőzése során.