NBA: ilyen egy születésnap, ha a 4. negyedben tartják – videó

K. Zs.K. Zs.
2022.03.04. 07:25
Jayson Tatum elhúz a memphisi Desmond Bane mellett (Fotó: Getty Images)
A Golden State Warriors és a Los Angeles Lakers is kikapott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) csütörtöki játéknapján: a Lakerst a városi rivális Los Angeles Clippers sorozatban immár hetedszer verte meg – ráadásul meglehetősen simán (132–111) –, míg a Warriorst a Dallas Mavericks intézte el néhány nap leforgása alatt másodszor (122–113). Kiemelendő a bostoni Jayson Tatum teljesítménye is, aki a születésnapján 37 ponttal vezette győzelemre csapatát a Memphis Grizzlies ellen.

A Keleti főcsoport ötödik helyén haladó bostoniak a második félidőben kerekedtek a Grizzlies fölé; Jayson Tatum a 37 pontjából 21-et a negyedik negyedben szórt – igazi ünneppé varázsolva a 24. születésnapját.

JAYSON TATUM SZÜLETÉSNAPI PRODUKCIÓJA

Miközben Dallasban Luka Doncic 41 ponttal segítette a hazai csapatot, addig a vendég Warriors vezére, Stephen Curry csak 21-ig jutott – méghozzá úgy, hogy bár végig a pályán volt az utolsó negyedben, egyetlenegy dobási lehetőséget sem engedtek neki a Mavs védői abban a játékrészben.

Curryvel harmadszor fordul elő NBA-karrierje során, hogy egy végigjátszott negyedben egyszer sem dob kosárra; negyedik játékrészben korábban nem történt vele ilyesmi – emlékeztet az ESPN.