NBA: véget ért az idény Kyrie Irving számára

2025.03.05. 13:39
Irving számára vége az idénynek (Fotó: Getty Images)
Súlyos térdsérülése miatt véget ért az idény Kyrie Irving, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA) tavaly nagydöntős Dallas Mavericks sztárjának.

A 32 éves NBA-bajnok hétfőn, a Sacramento Kings ellen 122–98-ra elvesztett mérkőzés első negyedében egy szabálytalanság után ellenfele lábára érkezett meg, és kifordult a térde. A 24.7 pontos átlaggal büszkélkedő Irving két segítő vállára támaszkodva elindult az öltözőbe, de aztán meggondolta magát, és a büntetővonalhoz vitette magát, majd könnyeivel küszködve és a közönség álló ovációja közepette mindkét büntetőt értékesítette. 

Kedden aztán a texasiak bejelentették, hogy az amerikaiakkal olimpiai és világbajnok irányító – aki a 2028-as Los Angeles-i játékokon már szülőhazája, Ausztrália színeiben szeretne részt venni – keresztszalag-szakadást szenvedett, így ebben a szezonban már nem léphet pályára.

Jason Kidd vezetőedző gondjait fokozza, hogy a februárban Luka Doncicért a Los Angeles Lakerstől érkezett Anthony Davis az első mérkőzésén kidőlt lágyéksérüléssel, és az alapemberek közül Daniel Gafford, Dereck Lively és P. J. Washington sem egészséges. 

A tavaly nyugati bajnok Dallas jelenleg csak tizedik a főcsoportjában, így kétséges, hogy egyáltalán szerepelhet-e a rájátszásban.

 

Legfrissebb hírek

NBA: hetedik mérkőzésre kényszerül a Boston Celtics; Edwards nélkül is továbbment a Timberwolves

Amerikai sportok
22 órája

Életben maradt a Pistons, Austin Reaves visszatért a Lakersbe

Amerikai sportok
2026.04.30. 09:51

Pat Riley 81 évesen nem a visszavonulásra, hanem egy újabb NBA-bajnoki címre összpontosít

Amerikai sportok
2026.04.29. 15:00

Férfi kosár NB I: ingyenes lesz a bejutás az Alba Fehérvár mérkőzéseire

Kosárlabda
2026.04.29. 12:28

Kosár: Szász-Veres jól időzítette a csúcsformáját a junior döntőre

Utánpótlássport
2026.04.29. 09:17

NBA: továbbment a San Antonio, még izgulhat a Boston

Amerikai sportok
2026.04.29. 07:09

Gyász: autóbalesetben életét vesztette a fiatal pécsi kosárlabdázó

Kosárlabda
2026.04.28. 11:13

NBA: söpréssel jutott tovább az OKC, a meglepetés kapujában az Orlando

Amerikai sportok
2026.04.28. 07:25
Ezek is érdekelhetik