NBA: LeBron James a 21. All Star-gálájára készülhet

Vágólapra másolva!
2025.01.24. 10:40
LeBron James és Jayson Tatum is készülhet az All Star-gálára (Fotó: Getty Images)
LeBron James saját rekordját tovább javítva 21. alkalommal szerepelhet az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) All Star-gáláján.

Az NBA csütörtök este hozta nyilvánosságra a két főcsoport kezdő ötöseinek névsorát, amely a rajongók (50 százalék), a szakírók (25 százalék) és az aktív játékosok szavazatai (25 százalék) alapján állt össze.

A Los Angeles Lakers negyvenéves sztárja mellett a nyugati oldalon Stephen Curry (Golden State Warriors), Shai Gilgeous-Alexander (Oklahoma City Thunder), Kevin Durant (Phoenix Suns) és Nikola Jokics (Denver Nuggets) került be a kezdőbe. Keleten Jalen Brunson (New York Knicks), Donovan Mitchell (Cleveland Cavaliers), Jayson Tatum (Boston Celtics), Karl-Anthony Towns (New York Knicks), valamint a Milwaukee Bucks görög klasszisa, Janisz Adetokunbo helye biztos a gálán. A legtöbb szavazatot (4.4 milliót) egymás után második évben Adetokunbo kapta.

A tíz játékos 14 kosarassal egészül majd ki, őket a vezetőedzők választják ki, a neveket jövő csütörtökön teszik közzé.

A kezdő ötösök bejelentése és kiválasztása a hagyományokba illeszkedik, ugyanakkor az idén a megnevezés némileg becsapós, mivel az All Star-gála jelentős átalakításon esett át. Február 16-án San Franciscóban ugyanis nem két csapat „küzd meg” egymással egy mérkőzésen, hanem négy együttes lép pályára, melyek közül az egyik az első és másodévesekből áll össze, míg a másik három a gálára beválasztott 24 játékosból alakul majd ki. Belőlük három nyolcfős csapatot állítanak össze, ezekről három, szakkommentátorként dolgozó korábbi klasszis, Shaquille O’Neal, Charles Barkley és Kenny Smith dönt. A két elődöntő, valamint a „finálé” egyaránt az egyik csapat negyvenedik pontjáig tart majd.

 

Legfrissebb hírek

Mitchell 48 pontja és Curry visszatérése – parádés egyéni teljesítmények az NBA-ben

Amerikai sportok
9 órája

NBA: öt meccs után kapott ki a Boston, kiütéssel nyert a Denver

Amerikai sportok
Tegnap, 9:29

Anthony Edwards negyven pontja is kevés volt a Suns ellen – videók

Amerikai sportok
2025.12.09. 07:47

NBA: Doncic és LeBron együtt 60 pontot szórt; Jokics sem tétlenkedett

Amerikai sportok
2025.12.08. 08:28

Porter, Johnson és LaVine is nagyot játszott, Harden már legjobb tízben az örökranglistán

Amerikai sportok
2025.12.07. 09:40

NBA: száguld az Oklahoma, elképesztően kezdett a New York, Jokicsék nagyot fordítottak

Amerikai sportok
2025.12.06. 09:30

1297 mérkőzés után nem dobott legalább tíz pontot LeBron James, az asszisztjával nyert a Lakers – videó

Amerikai sportok
2025.12.05. 07:38

Dől a lé, de kidőlnek – Moncz Attila publicisztikája

Amerikai sportok
2025.12.04. 23:34
Ezek is érdekelhetik