NBA: Doncic 45 pontot szórt, de elképesztő buzzerbeaterrel kikapott a Mavs

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.28. 07:11
Max Strus saját térfélről szerzett, utolsó pillanatos triplával nyerte meg a Mavericks elleni meccset a Cavaliersnek (Fotó: Getty Images)
Luka Doncic ismét a Dallas Mavericks vezére volt, de a szlovén klasszis hiába jutott 45 pontig, kilenc lepattanóig és 14 asszisztig, csapata drámai csatában, Max Strus saját térfélről szerzett buzzerbeaterével 121–119-es vereséget szenvedett a Cleveland Cavaliers vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint szerdai játéknapján.

Az első félidőben a házigazda Cavs 15 ponttal is vezetett, de ezt hamar ledolgozta a Luka Doncic és Kyrie Irving vezérelte Mavericks, amely a negyedik negyedben előbb 108–98-ra, aztán 119–118-ra is vezetett, de mégsem tudott nyerni, Max Strus ugyanis az utolsó pillanatban saját térfeléről szórt be egy hárompontost, megfordítva és 121–119-re megnyerve a meccset a Clevelandnek.

A statisztikák szerint ez volt a második legtávolabbi (kb. 17.8 méter) nyerő hárompontos az 1997–1998-as idény óta, csak 2021. december 15-én a New Orleans-i Devonte’ Graham szerzett távolabbi meccsnyerőt.

Az előző idény legértékesebb játékosát, Joel Embiidet nélkülöző Philadelphia 76ers továbbra sem találja a megoldást sztárja hiányára, a Keleti főcsoportot vezető Boston Celtics ellen hiába remekelt a 32 ponttal záró Tyrese Maxey, a házigazdák triójával nem tudta felvenni a versenyt, Jaylen Brown (31–6–1), Jayson Tatum (29–11–8) és Kristaps Porzingis (23–12–1) ugyanis összesen 83 pontot szórt a 117–99-es Boston-siker során.

A Nyugati konferencia első két helyezettje sem botlott, az Oklahoma City Thundert ezúttal is Shai Gilgeous-Alexander vezette 112–95-ös győzelemre a Houston Rockets ellen, ráadásul a 31 ponttal záró kanadai klasszisnak ez volt zsinórban a hetedik olyan meccse, amikor eljutott 30 pontig – ilyen pedig harmadszor fordult elő vele, s ezzel a vonatkozó klubrangsorban beérte Kevin Durantet.

Az OKC-vel az elsőségért ádáz csatát vívó Minnesota Timberwolves is hozta a kötelezőt és a 34 pontos Anthony Edwards hathatós közreműködésével  114–105-re nyert a San Antonio Spurs ellen, melyben az 1/1-es Victor Wembanyama 17 pontos, 13 lepattanós dupla duplát jegyzett.