NBA: 148 pontot szórt, de így is kikapott a ligautolsó Pistons

D. S. B.D. S. B.
2024.01.04. 07:58
Hiába Bojan Bogdanovic 36 pontja, a Pistons 148 szerzett ponttal sem tudott nyerni (Fotó: Getty Images)
Kiütéses győzelmek mellett kiélezett, pontzáporos mérkőzéseket is hozott az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapja. A nemrég negatív ligarekordot döntő Detroit Pistonsnak azóta megtört pocsék sorozata, de ezúttal hiába szerzett 148 pontot, hosszabbítás után így is hat ponttal kikapott a Utah Jazz vendégeként.

A Dallas Mavericks a 41 pontos Luka Doncic és a 29 ponttal záró Kyrie Irving vezérletével nagyon könnyedén győzött 126–97-re hazai pályán a Portland Trail Blazers ellen, de ennél is nagyobb pofont kapott Clevelandben a Wizards, a Cavaliersben ugyanis Max Strus 24, Donovan Mitchell 22, és Caris LeVert 21 pontja mellett Jarrett Allen is extrázott, 17 pontot szórt és 19 lepattanót szedett le a 140–101-es győzelem alkalmával.

Pontgazdag mérkőzést hozott a Milwaukee indianapolisi és az Oklahoma City atlantai vendégjátéka is. A Bucksban hiába szerzett 26 pontot Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) és 23-at Damian Lillard, a 47–29-re elveszített harmadik negyed sokba került a Pacers ellen, amely a 31 pontja mellett 12 asszisztot kiosztó Tyrese Haliburtonnek köszönhetően nyert 142–130-ra. Ennél is nagyobb csatát hozott az OKC Hawks elleni idegenbeli fellépése, a Thunder azonban a 14 ponttal elveszített nyitó negyed után nem tudott fordítani, s Shai Gilgeous-Alexander 33 pontja és 13 lepattanója ellenére 141–138-ra alulmaradt.

Valamivel kevesebb pontot hozott a Los Angeles Clippers phoenixi meccse, melyet a kaliforniaiak három sztárjuk remeklésének köszönhetően nyertek meg 131–122-re, hiszen Paul George 33–7–3-as, Kawhi Leonard 30–8–3-as, James Harden pedig 22–5–11-es mérleggel zárt, a meccs legtöbb pontját viszont egy Suns-játékos, Devin Booker szerezte, 35-öt.

Nem sok esélyt hagyott a Chicago Bullsnak a New York Knicks, hiszen a hazaiak két sztárját nem tudták megállítani DeMar DeRozanék, Julius Randle 35, Jalen Brunson pedig 31 ponttal, illetve 13 assziszttal vette ki a részét a 116–100-as hazai győzelemből. Az előző kiírásban döntőig menetelő Miami Heat pedig remek csapatteljesítménnyel győzött 110–96-ra a Los Angeles Lakers vendégeként. A vendéglátónál Anthony Davis 29 pontos, 17 lepattanós meccset zárt, LeBron James viszont 38 percnyi játékidő alatt ezúttal csak 12 pontig, hat lepattanóig és kilenc asszisztig jutott, míg a floridaiak legjobbja Tyler Herro volt 21–6–4-es mérleggel, de a Heat további hét pontszerzője is elérte a kétszámjegyű pontszámot.

Ádáz csatát vívott a Magic Sacramentóban, de hiába szerzett 41 pontot az orlandói Paolo Banchero, a Kings a 34 pontos Malik Monk mellett a tripla duplázó (22–20–12) Domantas Sabonisnak köszönhetően 138–135-re behúzta a meccset. De nem ez volt a játéknap legkiélezettebb és legtöbb pontot hozó meccse, a ligautolsó, 3–30-as mérleggel érkező Detroit Pistons ugyanis ugyancsak hosszabbítás után maradt alul 154–148-ra a Utah Jazz vendégeként. A vendégektől Bojan Bogdanovic 36 pontot szerzett, Cade Cunningham 31 pontos, 13 asszisztos, Jalen Duren 17 pontos, 10 lepattanós dupla duplát jegyzett, de a Jazznél Jordan Clarkson 36, Lauri Markkanen 31, Collin Sexton pedig 25 pontig jutott.

A játéknap legnagyobb meglepetését a New Orleans Pelicans szolgáltatta, amely meglepően simán győzött 117–106-ra a csak már kozmetikázni tudó Nyugati első Minnesota Timberwolves vendégeként.