NFL: a Cowboys drámai végjátékban nyert a Lions ellen – videó

D. Á.D. Á.
2023.12.31. 07:25
CeeDee Lamb 92 yardos TD-t szerzett a Lions ellen (Fotó: Getty Images)
A Dallas Cowboys 20–19-re legyőzte a Detroit Lionst a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 17. fordulójában.

A mérkőzés első pontjait a Detroit Lions szerezte meg, Michael Badgley 41 yardról vágta be a labdát a póznák közé. Dak Prescott az első támadósorozatban eladta a labdát, de az első negyed végén így is összejött a fordítás. Az irányító a saját célterületérről mozgott ki nyomás alól, majd felívelte a labdát CeeDee Lamb irányába. Az elkapó behúzta a labdát, majd lecsúszott róla a védő, így csak be kellett kocognia a célterületre. 7–3

A látványos játék után a védelmekről szólt a meccs, nem volt újabb pontszerzés a harmadik negyed közepéig – ekkor David Montgomery futott háromyardos touchdownt. 10–13

Egy-egy mezőnygól után ismét villant a Cowboys támadósora, Prescott Brandin Cooksnak is kiosztott egy TD-passzt. 17–13

A meccs hajrájában Jared Goff másodszor is interceptiont dobott, de a hazaiak „csak” mezőnygóllal büntettek. Az utolsó két percben aztán sikerült végigmennie a Lionsnak, s 23 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Amon-Ra St. Brown 20–19-re módosította az állást.

A vendégek az egyenlítés helyett a győzelemre mentek rá, a kétpontos kísérlet azonban nem sikerült, így a Dallas Cowboys egy ponttal megnyerte a mérkőzést.