NHL: kétgólos hátrányból verte a Panthers a Maple Leafset – videók

2023.05.05. 07:30
A Panthers kétgólos hátrányból nyerte a Maple Leafs elleni főcsoport-elődöntő második meccsét (Fotó: Getty Images)
A Boston Bruins kiejtése után is lendületben maradt a Florida Panthers, amely kétgólos hátrányból nyert 3–2-re a Toronto Maple Leafs vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) főcsoport-elődöntőjének második mérkőzésén, így 2–0-ra vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban, míg a Dallas Stars 4–2-es Seattle Kraken elleni sikerrel egyenlítette ki az állást.

Pedig jól kezdett a Toronto Maple Leafs, s hazai jégen Alexander Kerfoot és Ryan O’Reilly góljaival már bő öt perc után 2–0-ra vezetett, de a vendég Panthers Anton Lundell révén még a szünet előtt szépített, majd a második harmad elején mindössze 66 másodperc alatt megfordította az állást Aleksander Barkov és Gustav Forsling góljaival. 2–3

Erre pedig a hátralévő majd’ 40 percben már nem tudott válaszolni a házigazda, köszönhetően a 35 védéssel záró Szergej Bobrovszkijnak, így a Panthers 2–0-ra vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban a Nyugati főcsoport elődöntőjében.

A MAPLE LEAFS VEZETŐ GÓLJA ALEXANDER KERFOOTTÓL

EZZEL AZ ANTON LUNDELL GÓLLAL SZÉPÍTETT A PANTHERS

A PANTHERS 66 MÁSODPERC ALATT KÉT GÓLT SZEREZVE FORDÍTOTT

A Keleti konferenciában a Dallas Stars a második harmad elején indította be a gólgyártást a Seattle Kraken ellen, s végül simán nyert 4–2-re, 1–1-re egyenlítve a párharcot.

TYE KARTYE GÓLJA

JEVGENYIJ DADONOV GÓLJA

JOE PAVELSKI GÓLJA

NHL, RÁJÁTSZÁS
2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
KELETI FŐCSOPORT

Dallas Stars–Seattle Kraken 4–2 (0–0, 3–1, 1–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
NYUGATI FŐCSOPORT
Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 2–3 (2–1, 0–2, 0–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Florida Panthers javára.

Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 0–2
Carolina Hurricanes–New Jersey Devils 1–0
Vegas Golden Knights–Edmonton Oilers 1–0
Dallas Stars–Seattle Kraken 1–1

A RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓS PÁRHARCAINAK EREDMÉNYEI

Toronto Maple Leafs–Tampa Bay Lightning 4–2 – a Toronto Maple Leafs továbbjutott
Boston Bruins–Florida Panthers 3–4 – a Florida Panthers továbbjutott
Carolina Hurricanes–New York Islanders 4–2 – a Carolina Hurricanes továbbjutott
New Jersey Devils–New York Rangers 4–3 – a New Jersey Devils továbbjutott
Vegas Golden Knights–Winnipeg Jets 4–1 – a Vegas Golden Knights továbbjutott
Edmonton Oilers–Los Angeles Kings 4–2 – az Edmonton Oilers továbbjutott
Dallas Stars–Minnesota Wild 4–2 – a Dallas Stars továbbjutott
Colorado Avalanche–Seattle Kraken 3–4 – a Seattle Kraken továbbjutott