NHL: hiába a Bruins-rekordok, a Panthers ment tovább a drámai hajrában

D. S. B.D. S. B.
2023.05.01. 07:26
Hiába érte el a liga történetének legtöbb győzelmét és pontját az alapszakaszban, már a rájátszás első körében búcsúzott a Boston Bruins az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), miután a Florida Panthers drámai végjátékban győzött hosszabbítás után 4–3-ra a felek továbbjutásról döntő hetedik meccsén, így a párharcot is ugyanilyen arányban megnyerte.
Hiába döntögetett az alapszakaszban ligacsúcsokat, már a rájátszás első körében búcsúzott a Boston Bruins (Fotó: Getty Images)

A bostoni meccset a párharc legutóbbi két felvonását is megnyerő, lendületben lévő Florida kezdte jobban és a második harmad elején 2–0-ra vezettek Brandon Montourék.

Az alapszakaszban kimagasló teljesítményt nyújtó Boston Bruins a harmadik harmadban viszont egy emberelőnyös góllal egyenlített, nem sokkal később David Pastrnák révén pedig már vezetett, de egy perccel a rendes játékidő vége előtt Montour második góljával hosszabbításra mentette a meccset a Panthers, amely végül Carter Verhaeghe révén nemcsak fordított, hanem a párharcot is megnyerte 1–3-ról 4–3-ra.

A BOSTON BRUINS DAVID PASTRNÁK GÓLJÁVAL FORDÍTOTT

A FLORIDA EGYENLÍTÉSE

A FLORIDA GYŐZTES GÓLJA

A Panthers a negyeddöntőben a Toronto Maple Leafsszel csap össze.

A címvédő Colorado Avalanche hazai jégen dönthette volna el a rájátszásban először szereplő Seattle Kraken elleni csatát, de a hetedik meccs második harmadában a vendégek a dán Oliver Bjorkstrand néhány perc alatt szerzett két góljával előnybe kerültek, ami után a denveriek csak szépíteni tudtak, egyenlíteni már nem, így a párharcot a Kraken nyerte 4–3-ra.

Az Avalanche gólját Nathan MacKinnon szerezte, aki pályafutása során 100. pontját szerezte a rájátszásban.

A Kraken ellenfele a Dallas Stars lesz a főcsoport-elődöntőben.

A negyeddöntőben még egy csapat kiléte nem ismert, a New Jersey Devils és a New York Rangers párharcában hetedik meccs dönt.

NHL, RÁJÁTSZÁS
1. FORDULÓ, 7. MÉRKŐZÉSEK
KELETI FŐCSOPORT

Boston Bruins–Florida Panthers 3–4 (0–1, 1–1, 2–1, 0–1) – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Florida Panthers javára
NYUGATI FŐCSOPORT
Colorado Avalanche–Seattle Kraken 1–2 (0–0, 1–2, 0–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Seattle Kraken javára

A RÁJÁTSZÁS 2. FORDULÓJÁNAK PÁROSÍTÁSAI

Toronto Maple Leafs–Florida Panthers
Carolina Hurricanes–New Jersey Devils/New York Rangers
Vegas Golden Knights–Edmonton Oilers
Dallas Stars–Seattle Kraken

A RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓS PÁRHARCAINAK EREDMÉNYEI

Toronto Maple Leafs–Tampa Bay Lightning 4–2 – a Toronto Maple Leafs továbbjutott
Boston Bruins–Florida Panthers 3–4 – a Florida Panthers továbbjutott
Carolina Hurricanes–New York Islanders 4–2 – a Carolina Hurricanes továbbjutott
New Jersey Devils–New York Rangers 3–3

Vegas Golden Knights–Winnipeg Jets 4–1 – a Vegas Golden Knights továbbjutott
Edmonton Oilers–Los Angeles Kings 4–2 – az Edmonton Oilers továbbjutott
Dallas Stars–Minnesota Wild 4–2 – a Dallas Stars továbbjutott
Colorado Avalanche–Seattle Kraken 3–4 – a Seattle Kraken továbbjutott