NBA: hazai sikerével visszajött a Lakers elleni párharcba a Warriors – videók

D. S. B.D. S. B.
2023.05.11. 07:00
Hazai pályán 121–106-ra legyőzte a Los Angeles Lakerst a címvédő Golden State Warriors az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) főcsoport-elődöntőjének ötödik mérkőzésén, a New York Knicks pedig 112–103-ra múlta felül a Miami Heatet, de a párharcokban a most vereséget szenvedő felek vezetnek 3–2-re.

Steph Curryék hazai pályán legyőzték LeBron Jameséket, de a Warriors így is 3–2-es hátrányból várja a Lakers elleni hatodik meccset a főcsoport-elődöntőben (Fotó: Getty Images)

A Miami Heat jól kezdett New Yorkban, de hiába nyerte meg tíz ponttal az első negyedet, a Knicks már a nagyszünetben vezetett, a harmadik negyedben pedig a tempót fokozva 17 ponttal is ellépett. Jimmy Butlerékszorossá tették ugyan a végjátékot, ám már csak kozmetikázni tudtak az eredményen, a New York Knicks pedig 112–103-as sikerrel nyerte meg az ötödik meccset, viszont a párharcban még a Heat van 3–2-es előnyben.

A találkozó legjobbja a mérkőzést végigjátszó (!) Jalen Brunson volt a hazaiaktól 38 ponttal, kilenc lepattanóval és hét assziszttal, de R. J. Barrettis 26 pontot, hét lepattanót és két asszisztot, Julius Randle pedig 24 pontot, öt lepattanót és öt asszisztot tett a közösbe, míg a Heattől Jimmy Butler 19–7–9-es, Bam Adebayo 18–8–2-es mutatóval zárt.

A MÉRKŐZÉS UTOLSÓ PERCEI

A Golden State Warriors is 3–1-es hátrányból várta a Los Angeles Lakers elleni ötödik meccsét. Ezt a felvonást jól kezdte a címvédő, amely az első negyedben 12, a nagyszünetben 11 ponttal vezetett. A második félidőben LeBron Jamesék már nem tudtak visszajönni a meccsbe, a Warriors pedig 121–106-os sikerrel módosította 3–2-re a párharc állását.

A találkozó idő előtt véget ért a Lakers magasembere, Anthony Davis számára, akit Kevon Looney fejen könyökölt, s nem tudta folytatni a mérkőzést.

A Lakersben ugyan LeBron James 25 pontig, kilenc lepattanót és három asszisztot, Davis pedig 23–9–3-as mérleget hozott össze, de ez kevésnek bizonyult a Golden State sztárjaival szemben, hiszen Steph Curry 27 pontja mellett három lepattanóig és nyolc asszisztig jutott, Andrew Wiggins 25–7–5-ös mutatóval zárt, mígDraymond Green20 ponttal és tíz lepattanóval dupla duplázott, igaz, Jordan Poole (11–1–4) és Klay Thompson (10–6–2) is elmaradt átlagos teljesítményétől.

A Golden State edzője, Steve Kerr megszerezte 99. sikerét a rájátszások során, ezzel a liga történetében a hetedik legtöbb győzelemmel rendelkezik a rájátszások tekintetében.

Részletes összefoglalót ide kattintva, a kezdo5.hu oldalon olvashat!

NBA
RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉSEK
KELETI KONFERENCIA

New York Knicks–Miami Heat 112–103 (14–24, 36–23, 34–27, 28–29)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Miami Heat javára
NYUGATI KONFERENCIA
Golden State Warriors–Los Angeles Lakers 121–106 (32–28, 38–31, 23–23, 28–24)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Los Angeles Lakers javára