NHL: egy győzelemre a továbbjutástól a Bruins és a Hurricanes – videók

2023.04.24. 08:43
Taylor Hall (középen) négy gólból vette ki a részét a Bruins Panthers elleni sikeréből (Fotó: Getty Images)
Egy győzelemre került a továbbjutástól a Boston Bruins és a Carolina Hurricanes az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának első körében, miután előbbi a Florida Panthers otthonában, utóbbi pedig a New York Islanders vendégeként nyert könnyedén a magyar idő szerinti vasárnap esti mérkőzéseken, míg hétfő hajnalban a Keleti főcsoportban a Dallas Stars Minnesotában, az Edmonton Oilers pedig Los Angelesben tudott egyenlíteni.

Az alapszakaszban rekordokat döntögető Boston Bruins Taylor Hall két-két góljával és asszisztjával, valamint Jake DeBrusk duplájával meglepően könnyedén nyert 6–2-re a Florida Panthers vendégeként, 3–1-re növelve előnyét az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

MATTHEW TKACHUK GÓLJA

TAYLOR HALL EGYIK GÓLJA

Hasonlóan egyoldalú mérkőzésen lépett el ugyancsak 3–1-re a Carolina Hurricanes a New York Islanders vendégeként elért 5–2-es sikerrel, köszönhetően Seth Jarvis két góljának, illetve a találata mellett két asszisztot jegyző Sebastian Ahónak.

A Nyugati főcsoportban viszont szorosabb a küzdelem, hiszen a Dallas Stars 3–2-re nyert a Minnesota Wild vendégeként, 2–2-re egyenlítve a párharcban, míg az Edmonton hosszabbítás után győzött 5–4-re a Los Angeles Kings vendégeként. A mérkőzésen ismét hozták magukat az Oilers sztárjai, hiszen Leon Draisaitl két gólja mellett egy gólpasszig jutott, Evan Bouchard egy góllal és két assziszttal, Connor McDavid pedig három gólpasszal zárt.

New York Islanders–Carolina Hurricanes 2–5
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Carolina Hurricanes javára
Florida Panthers–Boston Bruins 2–6
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Boston Bruins javára