NBA: LeBron Jamesék kiütéssel jutottak negyeddöntőbe a Grizzlies ellen – videók

2023.04.29. 07:50
LeBron Jamesék kiütéses sikerrel zárták le a Grizzlies elleni párharcot (Fotó: Getty Images)
Kiütéses győzelemmel zárta le a második kiemelt Memphis Grizzlies elleni párharcot és jutott negyeddöntőbe a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában, hiszen a hatodik mérkőzésen elért 125–85-ös sikerrel 4–2-re nyerték a párharcot LeBron Jamesék, míg a címvédő Golden State Warriors csúnya hazai pofonba szaladt bele a párharcot kiegyenlítő Sacramento Kings ellen.

Csak a mérkőzés első perceiben volt néhány pontos előnyben a Memphis Grizzlies, de a Los Angeles Lakers már az első játékrészben jelentős előnybe került (31–20) és a folytatásban csak fokozta a tempót, végül LeBron James (22 pont, öt lepattanó, hat assziszt) és Anthony Davis (16–14–1) mellé „felnövő” De’Angelo Russell (31–2–4) vezérletével nagyon egyoldalú mérkőzést nyert meg a Lakers 40 ponttal, 125–85-re.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Az utolsó negyeddöntős hely pedig továbbra is kiadó, hiszen a címvédő Golden State Warriors hazai pályán Steph Curry 29 pontja, négy lepattanója és öt asszisztja ellenére sem tudta megnehezíteni a jobb csapatteljesítményt nyújtó Sacramento Kings dolgát. A vendégek ugyanis első félidei néhány pontos előnyük után a harmadik negyedtől magasabb fokozatba kapcsoltak, s a 28–7–4-es mérleggel záró Malik Monk mellett a dupla duplázó – törött mutatóujjal játszó – De’Aaron Fox (26–4–11) és Keegan Murray (15–12–2) vezérletével 118–99-re nyertek idegenben, 3–3-ra egyenlítve a párharcban. A győztes ellenfele pedig a Los Angeles Lakers lesz a főcsoport elődöntőjében.

A Sacramento litván kosárlabdázóját, Domantas Sabonist egy labdafeldobásnál csúnya lekönyökölték, de folytatni tudta a mérkőzést.