NBA: 15–0-s meccszárás, a Lakers máris elvette a Memphis pályaelőnyét – videók

2023.04.17. 00:08
A japán Hacsimura Rui 29 pontot szerzett a Lakersben (Fotó: Getty Images)
A Los Angeles Lakers elvette a Memphis Grizzlies pályaelőnyét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában: a párharc vasárnapi nyitányán LeBron James csapata 128–112-re győzött.

Az első negyedben tízpontos előnye is volt a Lakersnek (20–30), sőt a másodikban is vezetett nyolccal (35–43), ám jött a nagy fordulat, 49–47-nél már a Grizzlies járt előrébb, és a nagyszünetre hatpontos előnnyel ment (65–59).

A harmadik negyed végére megint a vendégeknél volt a fór, de az igazán nagy baj az utolsó tizenkét percben érte a Memphist, akkor, amikor Ja Morant ujjsérülést szenvedett. A vezér idő előtt kiállni kényszerült, Desmond Bane öt faulttal ült – LeBron James pedig egy triplával meglódította a Lakerst (101–108).

Egy pontra még feljöttek a hazaiak (112–113), csakhogy több dobásuk nem ment be – a Lakersnek meg minden: az utolsó 15 pontot a vendégek dobták, immár náluk a pályaelőny. Folytatás magyar idő szerint csütörtök hajnalban Memphisben.

Az öt triplát bedobó Hacsimura Rui 29, a hajrában minden dobását célba juttató Austin Reaves 23 pontot szerzett a Lakersben, Anthony Davis 22 ponttal és 12 lepattanóval (továbbá hét dobásbokkolással), LeBron James 21, 11-gyel zárt, a Memphisben Jaren Jackson 31 ponttal volt a legeredményesebb, Bane 22-t, Morant 18-at jegyzőkönyvezett.