A remények szerint szerepelhetnek a 2022-es és 2026-os téli olimpián az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) sztárjai – ebben állapodtak meg szerdán a liga vezetői a játékosok érdekvédelmi szervezetével (NHLPA).
Kanadai sajtóértesülések szerint az NHL és az NHLPA képviselői megegyeztek az új kollektív szerződés feltételeiről, és ebben áll az a kitétel, hogy a hokisok indulhatnak a következő két ötkarikás játékokon. A szerződést minden bizonnyal a hétvégén szentesítik a felek.
Az NHL-esek 1998-óta léphettek jégre téli olimpián, ám legutóbb, 2018-ban Phjongcshangban erre nem kaptak engedélyt.
A 2022-es játékoknak Peking, a 2026-osnak Milánó és Cortina d'Ampezzo ad otthont.
Az NHL-esek 1998-óta léphettek jégre téli olimpián, ám legutóbb, 2018-ban Phjongcshangban erre nem kaptak engedélyt.
A 2022-es játékoknak Peking, a 2026-osnak Milánó és Cortina d'Ampezzo ad otthont.
Legfrissebb hírek

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka
Amerikai sportok
2026.06.23. 11:49

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09
Ezek is érdekelhetik




